مهندس سيد حبيب طباطبايي: توليد علوفه در كشور به 19 ميليون تن مي رسد.

 

خبرگزاري كشاورزي ايران - پيش بيني مي‌شود تا پايان برنامه چهارم توسعه، توليد علوفه در كشور به 19 ميليون تن بر سد.    

 به گزارش ايانا مهندس سيد حبيب طباطبايي مجري طرح جو و معاون دفتر محصولات علوفه‌اي  وزارت جهاد كشاورزي با اعلام اين مطلب در برنامه كارگاه آموزشي آشنايي با روشهاي بهينه سازي برداشت و فرآوري محصولات علوفه‌اي گفت: به ازاي توليد هر 45 تن علوفه در كشور به طور ميانگين يك شغل در سال ايجاد مي‌شود.

وي ميزان توليد علوفه در سال زراعي 85-84 را 18 ميليون و 818 هزار تن اعلام كرد و افزود: اين ميزان نسبت به سال 84-83 حدود 49/8 درصد رشد داشته و در بين محصولات علوفه اي، ذرت علو‌فه‌اي و يونجه با 12 ميليون تن، بيشترين توليد را به خود اختصاص داده است.

مهندس طباطبايي اعمال مديريت، تأمين نهاده ها و ماشين آلات، تامين تسهيلات سرمايه در گردش و يارانه‌اي، حمايت از توليد كنندگان و تعامل با معاونت امور دام را از عوامل موثر در افزايش توليد علوفه بدون افزايش سطح زير كشت عنوان كرد.

در ادامه مهندس محمود شهيدي پارسا مديركل تغذيه و بهبود جايگاه دام معاونت امور دام طي سخناني گفت: به منظور تأمين غذاي مناسب و مطمئن لازم است تا وابستگيها به حداقل برسد كه در اين خصوص تامين علوفه مورد نياز از اهميت بالايي برخوردار است.

وي با اشاره به اينكه 70 درصد شير و گوشت كشور در واحدهاي روستايي و عشايري توليد مي‌شود، ساماندهي دامداريهاي روستايي را از برنامه مهم اعلام كرد و افزود: در اين خصوص به سازي و  نوسازي جايگاه دام، اصلاح نژاد دامهاي روستايي، بهداشت و درمان، رعايت نكات فني و مهندسي در حال ساخت و ساز از مهمترين برنامه ها در ساماندهي اين دامداريها است.

مهندس عباسپور معاون فني و اجرايي سازمان جهادكشاورزي سمنان نيز ضمن ارائه گزارش از وضعيت كشاورزي استان، اظهار داشت: سطح زير كشت علوفه استان 28 هزار و 826، هكتار با توليد 237 هزارو 626 تن است.

وي طرحهاي اجرايي در بخش افزايش توليد علوفه را اجراي عمليات به زراعي، تعويض  بذر، مكانيزه كردن كشت و برداشت، اجراي طرحهاي تغذيه اي، مبارزه با آفت ها و بيماريها همچون سس و سرخرطومي يونجه بر شمرد.

مهندس عباسپور گسترش كشت علوفه براي گسترش دامپروري در استان و تقاضاي بخش را از سايت استان در بخش علوفه داشت و تصريح كرد: در بخش علوفه تر، يونجه با سطح 5 هزار و 700 هكتار و 35 هزار تن توليد، ذرت علو‌فه‌اي با سطح 2 هزار و 600 هكتار و 124 هزار و 800 تن توليد در بخش علوفه خشك، جو آبي و ديم با سطح 19 هزار هكتار و 62 هزار تن توليد ذرت دانه‌اي با 200 هكتار و يك هزارو 240 تن توليد از اهميت و جايگاه ويژه اي برخوردارند.

در پايان مهندس علي اصغر ميرزايي رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان سمنان در سخناني ضمن اشاره به موقعيت هاي مربوط به منابع طبيعي و عرصه هاي آن گفت: بايد با همكاري سه جانبه تحقيقات، امور دام و ترويج بتوان از اين عرصه ها كه براي توليد ديگر محصولات مفيد نيست و داراي قابليت خوبي براي توليد علوفه است، استفاده كرد.

وي با تأكيد به كيفيت جيره غذايي و مصرف علمي آن با همكاري بخش تحقيقات و ترويج امور دام، افزود: رفع مشكلات موجود در بخش دام نيازمند يك عزم  و طرح كلي گسترده است كه اين استان آمادگي اجراي چنين طرحي را دارد.

گفتني است كارگاه آموزشي آشنايي با روشهاي بهينه سازي برداشت و فراوري محصولات كشاورزي به مدت سه روز در استان سمنان برگزار شد. 

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
1385/11/07
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal