خرید و ذخیره سازی روزانه تا 1 هزار تن گوشت مرغ مازاد از مرغداران

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت : به منظور ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا روزانه 500 تا هزار تن گوشت مرغ مازاد خریداری و ذخیره سازی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حسن رکنی با اشاره به اینکه در 10 روز گذشته پس از کاهش قیمت گوشت مرغ ، مازاد تولید خریداری و ذخیره سازی شده است، افزود: شرکت پشتیبانی امور دام گوشت مرغ مازاد تولید را به هر میزان و در هر جای کشور که باشد خریداری و ذخیره سازی می کند.

وی گفت: امسال بر خلاف سال های گذشته تقاضا برای گوشت مرغ کاهش یافته است.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی افزود : امسال بر خلاف سال های گذشته به علت مازاد تولید و کاهش قیمت گوشت گرم مرغ ، شرکت پشتیبانی امور دام مرغ منجمد توزیع نکرد.

رکنی گفت: میزان ذخیره مرغ در سردخانه های شرکت پشتیبانی امور دام 120 هزار تن است که بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار به عنوان ذخیره استراتژیک در زمان هایی که با کمبود تولید مواجه شویم ذخایر را وارد بازار خواهیم کرد.

وی با انتقاد از شایعات درباره شیوع آنفلوانزای پرندگان تصریح کرد : این بیماری فقط در تعدادی از مرغ های خانگی و بومی روستایی در استان مازندران مشاهده شده است که با تدابیر قرنطینه ای سازمان دامپزشکی این بیماری در همان منطقه کنترل شد.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی افزود: واحدهای صنعتی پرورش مرغ به لحاظ وجود بیماری آنفوانزا کاملاً پاک است و مردم با اطمینان گوشت مرغ مصرف کنند.

رکنی گفت : در روزها اخیر به علت خبر مشاهده آنفلوانزا در یکی از روستاهای استان مازندران صادرات گوشت مرغ به بازارهای منطقه کاهش یافت که پس از توقف کوتاه مجدداً صادرات انجام می شود.

وی افزود: بر اساس گزارش گمرک در سه ماه نخست امسال 22 هزار و 300 تن تخم مرغ صادر شده که این عدد در مدت مشابه سال گذشته 12 هزار تن بوده و بنابراین صادرات تخم مرغ 85 درصد رشد داشته است.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی درباره میزان صادرات گوشت مرغ در دو ماه نخست امسال گفت: در این مدت 7500 تن گوشت مرغ صادر شده است.

رکنی میزان صادرات دام زنده را در 2 ماه نخست امسال مطلوب ارزیابی کرد و افزود: براساس آمار گمرک در این مدت بیش از 45 میلیون دلار ارزش صادرات دام زنده از کشور بوده است که رشد 16 درصدی را نشان می دهد.

1394/04/10
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal