تولید کافی گوشت سفید و قرمز برای ایام ماه رمضان

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی درباره تنظیم بازار ماه رمضان گفت: تولید گوشت گرم سفید و قرمز برای ایام رمضان به اندازه کافی وجود دارد و در زمانی که تقاضا بر عرضه پیشی می‌گیرد نیز ذخایر قابل توجهی از مرغ منجمد داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا،حسن رکنی افزود: نیازی به واردات گوشت مرغ وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت پشتیبانی امور دام بعد از ایام عید برای ذخیره‌سازی مازاد مرغ اقدام کرده است و در این راستا پیش‌بینی می‌شود که هیچ کمبودی در این ایام نداشته باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی پیش‌بینی کرد که در سال جاری بیش از دو میلیون تن مرغ در کشور تولید شود؛ بنابراین در ایام رمضان بازار آرامی پیش رو خواهد بود.

رکنی درباره گوشت قرمز نیز ادامه داد: حدود 780 هزار تن گوشت قرمز سال گذشته در کشور تولید و 60 هزار تن واردات داشتیم که در مقایسه با سال 1392 شاهد کاهش 50 درصدی واردات بودیم.

وی تصریح کرد: امسال پیش‌بینی می‌شود میزان واردات گوشت قرمز در مقایسه با سال گذشته باز هم کاهش پیدا کند؛ زیرا تولید به اندازه کافی وجود دارد.

رکنی یادآور شد: در حال حاضر صادرات گوسفند زنده یکی از مزیت‌های بسیار مناسب در این بخش محسوب می‌شود و کشورهای حوزه خلیج فارس خواهان گوسفند ایرانی هستند؛ بنابراین مازاد تولید داخل صادر خواهد شد، اما به بازار داخلی نیز لطمه‌ای وارد نمی‌شود.
1394/03/05
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal