ضرورت چابک سازی و بازبینی در سیاست های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: چابک سازی نیاز ضروری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی موسسه رازی، دکتر اسکندر زند در جریان بازدید از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی،با اعلام این مطلب، تاکید کرد: این سازمان برای ادامه فعالیت نیازمند تجدید قوا و بازبینی در سیاست هایش است و باید تفکری نو به این مجموعه تزریق شود.
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در نشستی که با حضور حمید کهرام رئیس موسسه و اعضای هیئت علمی که در این موسسه برگزار شد، گفت: به همین علت شعار چابک سازی و نوسازی را سرلوحه کار قرار داده و برنامه اثربخشی را در شش وظیفه تعریف شده این سازمان دنبال می کنیم و از تمام مراکز زیرمجموعه این سازمان انتظار است در دستیابی به این هدف متعالی مارا یاری کنند.
دکتر زند در ادامه با اشاره به اهمیت موسسه رازی در کشور گفت: در چارچوب رویکردهای جدید مبتنی بر نوسازی و چابک سازی، رسالت موسسه رازی در سه محور تعریف شده که امیدواریم با همکاری و همراهی تمام کارکنان این مجموعه بزرگ به آن جامه عمل پوشانده شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی توسعه تعاملات بین المللی از طریق افزایش مراودات با شرکت های بین المللی، زمینه سازی برای حضور محققان موسسه رازی در فرصت های مطالعاتی جهانی، حضور در کنفرانس ها و کنگره ها؛ ارتقای جایگاه پژوهش به ویژه پژوهش های دامپزشکی و پایش روند تولید و انتقال فناوری و دانش فنی را از وظایف اصلی موسسه رازی اعلام و بر حرکت پرشتاب تر در این بخش تاکید کرد.
وی اظهار امیدواری کرد با راه اندازی پژوهشکده های موسسه رازی، این مجموعه بی بدیل خاورمیانه هر چه بیشتر در مجامع بین المللی بدرخشد و با جذب حدود 50 نفر عضو هیئت علمی جدید، به مراتب بیش از گذشته در جهت تولید فناوری واکسن و فرآورده های بیولوژیک جدید گام بردارد.
تبدیل ایران به قطب واکسن سازی منطقه با کمک موسسه رازی
دکتر زند با بیان اینکه انتقال دانش فنی از وظایفی است که تمام زیرمجموعه های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی باید آن را اجرا کنند، در عین حال یادآور شد: موسسه رازی باید با حفظ هسته های اولیه خود، دانش فنی را به بخش خصوصی توانمند انتقال دهد.
وی تاکید کرد: هدف این کار، درآمدزایی و هزینه کرد درآمد حاصل از انتقال فناوری در بخش تحقیقات همچنین تبدیل کشورمان به قطب واکسن سازی منطقه است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه آنچه در موسسه رازی قابل واگذاری است، دانش فنی است، اظهار داشت: این موسسه با قدرت و قوت به تولید دانش فنی و انتقال فناوری برای کسب درآمد، پویایی و ارتقای جایگاه بین المللی خود ادامه خواهد داد و به هیچ وجه بحث خصوصی سازی مطرح نیست.
وی در عین حال کوچک سازی موسسه رازی را به مرور زمان امری اجتناب ناپذیر خواند و تاکید کرد: این کار قطعا با حفظ امنیت شغلی کارکنان انجام خواهد شد.
دکتر زند با تاکید بر اینکه باید موانع چالاکی و پویایی موسسه رازی را حذف کرد اظهار داشت: عملکرد این مجموعه و مدیریت دکتر کهرام در چند سال اخیر حاکی از حرکت به سمت پویایی بیشتر است.
وی با اشاره به همراهی کامل تمام مراکز زیر مجموعه سازمان تحقیقات در اجرای سیاست چابک سازی، از اعضای هیئت علمی و کارکنان موسسه رازی خواست در نیل به این رویکرد، مدیریت را همراهی کنند .

1395/04/22
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal