پیش‌بینی تولید 349 هزار تن گوجه خارج از فصل در هرمزگان
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: سطح زیر کشت گوجه خارج از فصل در استان 10 هزار هکتار است و پیش‌بینی می‌شود 349 هزار تن محصول گوجه برداشت شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی هرمزگان، سیدرضا امیری‌زاده اظهار داشت: به دلیل اجرای طرح اصلاح الگوی کشت، سطح زیر کشت این محصول نسبت به سال گذشته 23 درصد کاهش داشته است.
وی اضافه کرد: شهرستان‌های بندرعباس، میناب، رودان، بندر خمیر و پارسیان مناطق عمده کشت گوجه‌فرنگی خارج از فصل در هرمزگان هستند.
امیری‌زاده با بیان این که کشت این محصول در 9 هزار و 850 هکتار در فضای باز انجام شده است، اظهارداشت: این محصول در 100هکتار کشت داربستی و 50 هکتار به صورت گلخانه‌ای کشت شده است.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان تصریح کرد: هرمزگان در تولید گوجه خارج از فصل در کشور رتبه دوم را دارد.
به گفته وی، محصولات تولید شده علاوه بر تامین نیاز داخلی، به کشور عراق صادر می‌شود.
امیری‌زاده با اشاره به مشکل عدم فروش محصول گوجه در سال‌های اخیر و متضرر شدن کشاورزان اظهار داشت: برای رفع مشکل فروش محصولات تولید شده راهکارهایی همچون هماهنگی با اتاق بازرگانی برای بازاریابی و صادرات، اجرای طرح اصلاح الگوی کشت، جذب صادر کنندگان برای صادرات محصولات تولیدی و رایزنی با کارخانه‌های فرآوری گوجه برای خرید گوجه مورد نیاز خود در دستور کار قرار گرفته است.
وی یادآور شد: فصل کشت گوجه خارج از فصل از نیمه اول مهر ماه آغاز و تا پایان آبان ماه ادامه دارد و فصل برداشت از نیمه دوم آذر ماه شروع و تا پایان اردیبهشت سال آتی ادامه دارد.

1394/08/17
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal