خرید تضمینی پیاز و سیب زمینی جنوب کرمان تمدید شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان گفت: با توجه به پایان مهلت خرید تضمینی محصولات کشاورزی این منطقه در هفته گذشته و توقف روند خرید که موجب کاهش نرخ محصولات شده بود، خرید تضمینی محصول پیاز و سیب زمینی منطقه به دستور وزیر جهاد کشاورزی دوباره آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، سید یعقوب موسوی افزود: توقف خرید محصول تضمینی پیار و سیب زمینی موجب شد تا دوباره دلالان وارد بازار شوند و این امر کاهش نرخ محصولات را به همراه داشت.

وی ادامه داد: با دستور وزیر جهاد کشاورزی، خرید تضمینی محصولات کشاوری از روز یکشنبه دوباره از سر گرفته شد و جای نگرانی برای کشاورزان وجود ندارد.

موسوی اظهار داشت: در خرید تضمینی هر کیلو پیاز سه هزار و 500 ریال از کشاورزان خریداری می شود که این امر سبب افزایش قیمت خرید پیاز در بازار خواهد شد.

وی گفت: تاکنون بیش از هشت هزار تن سیب زمینی و پنج هزار تن پیاز از کشاورزان جنوب استان کرمان خریداری شده است.

موسوی تاکید کرد: از کشاورزان درخواست داریم به شایعه دلالان مورد پایان مهلت خرید تضمینی توجه نکنند و تا زمانی که محصولی از کشاورزان در مزارع باقی مانده باشد، کار خرید تضمینی ادامه دارد.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز چهار هزار تن گوجه فرنگی به صورت توافقی از کشاورزان منطقه جنوب کرمان خریداری شده است.

موسوی گفت: بیش از 79 هزار تن گندم سیلویی برای تولید نان و شش هزار تن گندم بذری نیز از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شده است.

1394/03/04
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal