250 ميليارد تومان براي سازگاري با خشكسالي به بخش كشاورزي اختصاص مي يابد

مدير كل دفتر ترويج و بهبود نظامهاي ترويجي وزارت جهاد كشاورزي گفت: در سالجاري مبلغ 250 ميليارد تومان جهت سازگاري با خشكسالي به بخش كشاورزي اختصاص مي يابد.

محمد علي نوروززاده در گفتگو با مهرگفت: ايران در منطقه خشك و نيمه خشك واقع شده؛ لذا جهت سازش با پديده خشكسالي بالغ بر30 پروژه با رويكرد نوين امسال در بخش كشاورزي عملياتي خواهد شد.

مدير كل دفتر ترويج و بهبود نظامهاي ترويجي وزارت جهاد كشاورزي با اعلام اينكه در سالجاري مبلغ 250 ميليارد تومان به بخش كشاورزي جهت سازگاري با خشكسالي تخصيص مي يابد، افزود: به منظور سازگاري با پديده خشكسالي در سالجاري اعتباري بالغ بر250 ميليارد تومان براي استحصال آب، تامين علوفه و به كارگيري سيستمهاي آبياري و برنامه هاي اجرايي به بخش كشاورزي اختصاص يافته است.

وي با بيان اينكه در سالجاري سازگاري با پديده خشكسالي با تكيه بررويكرد هاي نوين در بخش كشاورزي دنبال مي شود، تصريح كرد: اجراي پروژه هاي نوين در بخش كشاورزي به منظور سازش با خشكسالي اعتباري بالغ بر حدود يك تا دو ميليارد تومان را مي طلبد.

نوروززاده اظهار داشت: براي اجراي پروژه هاي نوين دربخش كشاورزي، تخصيص 3 تا 5 درصد كل اعتبارات پرداختي به اين امردرسالجاري پيشنهاد شده كه درصورت موافقت 30 پروژه در رابطه با استحصال آب و كاهش اثرات اين پديده اجرايي خواهد شد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

1387/02/28
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal