برخورد جدی با هرگونه تصرف غیرقانونی و ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی ملی

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور طی بخشنامه ای به  ادارات کل منابع طبیعی سراسر کشور خواستار برخورد جدی با هرگونه تصرف غیرقانونی و ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی ملی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، خداکرم جلالی در بخشنامه صادره خود اعلام کرد:  نقش جنگل ها در زندگی بشر از جنبه های اقتصادی و اکولوژیکی انکارناپذیر است بطوریکه حدود 60 درصد اکسیژن مصرفی انسان ها در جنگل تولید شده و این منابع با ارزش قادرند تا 40 برابر بیش از محیط های غیر جنگلی آب را جذب کنند ومنبع اصلی کاهش آلودگی و ترسیب کربن محسوب می شوند.

وی ادامه داد:  کشور ایران به دلایل مختلف با سرانه حدود 2/0هکتار جنگل درمقایسه با سرانه 8/0هکتار جهانی جزو کشورهای باپوشش کم جنگلی است که براساس شاخص فائو با سطح جنگل کمتر از 25درصد مساحت کل کشور از نظر محیط زیست انسانی در وضعیت بحرانی قراردارد.

جلالی افزود: اهمیت حفاظت و توسعه اراضی جنگلی درکشوربیش ازپیش ملموس است و این سازمان در کنار برنامه های توسعه جنگل و افزایش کارکردهای اکوژیکی، اکوتوریسمی و اقتصادی آن و تثبیت مالکیت قطعی دولت براراضی ملی و دولتی با بهره گیری از دانش بومی و فن آوری نوین، عزم جدی در برخورد با هرگونه تصرف غیرقانونی و ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی ملی را دارد.

آقای جلالی  تأکید کرد: ادارات کل منابع طبیعی با استفاده ازابزارهای قانونی موجود و توان نیروهای یگان حفاظت و بهره گیری از مشارکت مردم بیش از پیش در حفاظت از عرصه های ملی و به منظور حفاظت و صیانت انفال برخورد با هرگونه ساخت و ساز در این اراضی اهتمام جدی داشته و بطور مستمرفعالیت روزانه اعم ازگشت وحفاظت ازمنابع ملی را گزارش و در دفتردرج فعالیت ثبت نمایند.

رییس سازمان جنگل ها در بخشنامه ارسالی به ادارات کل منابع طبیعی استان ها از یگان حفاظت منابع طبیعی  خواست ضمن هماهنگی لازم با دادگستری و تقویت گشت و مراقبت، از هرگونه ساخت و ساز و تغییرکاربری غیرمجاز دراراضی ملی و بویژه جنگل ها جلوگیری و همزمان با توقف عملیات تغییرکاربری نسبت به رفع تصرف و اعاده به وضع سابق عرصه با انجام مراحل قانونی ذی ربط اقدام نمایند.

وی در خاتمه با بیان اینکه هیچ گونه کوتاهی در این باره نباید صورت گبرد یادآور شد: هرگونه مجوز تغییرکاربری و ساخت و ساز غیر مجاز از سوی دستگاه یا سازمانی از طریق مراجع  قضایی تا حصول نتیجه پیگیری می شود.


1393/07/14
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal