231 هزار کشاورز تاکنون کد رهگیری حفظ نباتات دریافت کرده اند

رییس سازمان حفظ نباتات کشور با اعلام این که 231 هزار کشاورز تاکنون کد رهگیری دریافت کرده اند ، اظهار داشت: امیدواریم تا پایان امسال تعداد دریافت کنندگان کد 16 رقمی رهگیری حفظ نباتات به 700 هزار نفر برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  وزارت جهاد کشاورزی، محمد علی باغستانی بهبود سلامت محصولات کشاورزی، ایجاد زیر ساخت های لازم برای دستیابی به محصولات، شناسایی بهره برداران و واحدهای تولیدی، رهگیری محصول تولید شده در سطح استان، شهرستان و دهستان و ثبت و دریافت به روز وقایع واحدهای تولیدی و نهاده های مصرفی را از اهداف اجرای کد 16 رقمی رهگیری و راه اندازی سامانه مدیریت الکترونیکی کلینیک های گیاه پزشکی عنوان کرد.

دکتر باغستانی با بیان این که نزدیک به یک سال و دوماه از اجرای طرح کد رهگیری می گذرد، تصریح کرد: 442 گیاه اعم از زراعی، باغی، گلخانه ای و دارویی زیر پوشش کد رهگیری قرار می گیرد.

وی افزود: یکی از طرح هایی که باید حمایت شود، طرح کد 16 رقمی و سامانه الکترونیکی کلینیک های گیاه پزشکی است و لازم است بخشی از اعتبارات طرح تحول سلامت برای پایش محصولات اختصاص یابد.

رییس سازمان حفظ نباتات کشور بر ضرورت پرداخت یارانه برای تولید محصول سالم تاکید کرد و با اشاره به این که این سازمان یک سازمان واکنش سریع است، تصریح کرد: این سازمان با امنیت غذای مردم سروکار دارد و مجموعه اقدامات آن به سلامت محصول و افزایش تولید کمک می کند.

1394/04/03
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal