رشد 53 درصدی اجرای سیستم های نوین آبیاری در استان همدان
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: مدیران بخش کشاورزی باید زمینه افزایش و بهبود محصولات کشاورزی را ایجاد کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، آیت الله حسن عالمی در شورای هماهنگی جهاد کشاورزی استان همدان ادامه داد: افزایش محصولات کشاورزی بر روی زندگی مردم جامعه تأثیرگذار است، چرا که این کار موجب رونق کشاورزی به خصوص در میان فارغ التحصیلان این رشته می شود.
وی تأکید کرد: باید کشاورزان ما جز اقشاری باشند که از تولید درآمدها بهره بیشتر ببرند که این مدیریت مدیران ما را در این خصوص می طلبد.
رئیس جهاد کشاورزی همدان نیز گفت: تولیدات کشاورزی استان همدان در سال زراعی حدود 4.9 میلیون تن بوده که رتبه نهم کشور را به خود اختصاص داده است.
علیرضا رنجبرضرابی افزود: این استان همچنین در محصولاتی چون سیب زمینی، گردو و سیر در کشور رتبه نخست را به دست آورده است.
وی وسعت کل استان را یک میلیون و 9 هکتار برشمرد و گفت: از این مقدار 907.5 هزار هکتار آن منابع طبیعی است که 650 هزار هکتار آن زیر کشت قرار دارد.
رنجبر ضرابی تصریح کرد: در استان همدان 142 هزار بهره بردار وجود دارد که از این تعداد 121 هزار بهره بردار، زمین کشاورزی دارند.
رنجبرضرابی افزود: یکی از برنامه های این سازمان، مدیریت آب در کشاورزی بوده که سه فضای مدیریت تأمین آب، مصرف و انتقال آب در این خصوص ایجاد شده است و در اجرای سیستم های نوین آبیاری از سال 89 تاکنون رشد 53 درصدی را شاهد بودیم.
وی با بیان اینکه 41 درصد از کشاورزی استان به صورت نوین آبیاری می شود، افزود: این درصد در میانگین کشوری 15 درصد است که این نشان از توانمندی استان همدان در بخش کشاورزی است.
رئیس جهاد کشاورزی استان همدان ادامه داد: استان همدان در اجرای برنامه عملیات و نوسازی اراضی نیز رشد 19 درصدی داشته است.
رنجبر ضرابی افزود: در بخش کشاورزی حفاظتی نیز تا پایان سال گذشته 90 هزار هکتار اجرا شده که موجب صرفه جویی در ادوات و کیفیت محصول کشاورزی می شود.
1394/08/10
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal