توسعه شركت هاي سهامي زراعي در دستور كار وزارت جهادكشاورزي

معاون صنايع و امور زيربنايي وزارت جهاد كشاورزي گفت: توسعه شركتهاي سهامي زراعي در دستور كار اين وزارتخانه قرار گرفته است.

به گزارش ايرنا، دكتر فريد اجلالي از تشكيل شركتهاي سهامي زراعي به عنوان يكي از نظامهاي بهره برداري مناسب در واگذاري اراضي كشاورزي ياد كرد.

وي يكي از راهكارهاي استقرار نظامهاي بهره برداري مناسب اراضي كشاورزي را توسعه شركتهاي سهامي زراعي عنوان كرد و افزود: از اين پس، واگذاري جديد اراضي كشاورزي بيشتر در قالب شركتهاي سهامي زراعي خواهد بود.

وي جلوگيري از خرد شدن زمينهاي كشاورزي را از سياستهاي وزارت جهاد كشاورزي خواند و اظهار داشت: طبق فتواي علما، وراث مي‌توانند به جاي زمين، سهم خود را به فروش برسانند كه در اين صورت، زمين از لحاظ مالكيت حفظ مي‌شود.

اجلالي با بيان آنكه تبديل اراضي موجود به تعاونيهاي توليد يك ساز و كار مناسب است، تصريح كرد: سود كشاورزان در كارهاي تعاوني نهفته است.

وي با اشاره به اينكه ظرفيت توليد در گلخانه‌ها ‪۲۰برابر زمينهاي كشاورزي است، به منظور حفظ پتانسيل توليد ملي در تغيير كاربري‌ها در واحدهاي مزروعي، مالك مي‌تواند مكلف شود به همان ميزان تغيير كاربري، گلخانه بسازد.

وي در عين حال توجه به بخشهاي نرم افزاري، تهيه مواد خام، بازاريابي، بهره برداري و تنظيم روابط بهره برداران در احداث مجتمعهاي گلخانه‌اي را ضروري دانست.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

www.pr.maj.ir

pr@maj.ir

pr@agri-jahad.ir


1387/04/25
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal