جشنواره ملي بهترين نوشته‌هاي بخش كشاورزي برگزار مي شود

رئيس مركز روابط عمومي و اطلاع‌رساني وزارت جهاد كشاورزي، در راستاي سياست جديد تكريم رسانه‌ها، با حضور در خبرگزاري كشاورزي ايران (ايانا)، از نزديك در جريان روند تهيه و انتشار اخبار قرار گرفت.

به گزارش ايانا، رئيس مركز روابط عمومي و اطلاع‌رساني وزارت جهاد كشاورزي با حضور در ساختمان مؤسسه فرهنگي ورزشي "جهادگران" و خبرگزاري كشاورزي ايران، در جريان روند اطلاع‌رساني اخبار از سوي اين خبرگزاري قرار گرفت و از گردانندگان اين خبرگزاري و تلاش همكاران اين خبرگزاري طي ماه‌هاي اخير كه باعث بهبود كمي و كيفي اطلاع‌رساني اثرگذار در حوزه كشاورزي شده است، قدرداني كرد.

شاهرخ رمضان‌نژاد با بيان اينكه خبرگزاري كشاورزي ايران مي‌تواند به‌عنوان يار و ياور اطلاع‌رساني لحظه‌اي و با برد فراگير در نظام ارتباطي و اطلاع‌رساني كشاورزي كشور نقش حائز اهميتي داشته باشد، گفت: اين خبرگزاري با همياري ساير رسانه‌هاي تخصصي و كثيرالانتشار كشور، مي‌تواند نظام فني كشاورزي ايران را به ساحل هدف برساند.

وي افزود: البته در اين ميان ايانا به‌عنوان خبرگزاري كشاورزي بايد دراركان نظام اطلاع‌رساني كشاورزي كشور نقش مهمي داشته باشد و سهم بخش كشاورزي را نيز در نظام اطلاع‌رساني تمام رويدادهاي كشور افزايش دهد.

رئيس مركز روابط عمومي و اطلاع‌رساني وزارت جهاد كشاورزي در عين حال از افزايش مضاعف تلاش‌هاي هدفمند روابط عمومي وزارتخانه براي رصد مطالب بخش كشاورزي در روزنامه‌ها خبر داد.

وي با اشاره به عزم اين مركز براي ايجاد نهضت اطلاع‌رساني توسط تمام دغدغه‌مداران بخش كشاورزي ادامه داد: البته اين مهم بايد در قالب مطالبي نوشتاري در قالب روزنامه‌پسند تحرير شود.

رمضان‌نژاد در ادامه اعلام كرد: بر اساس فراخواني كه آماده شده و به‌زودي در رسانه‌هاي كشور منتشر مي‌شود، جشنواره‌اي با مضمون جشنواره بهترين نوشته‌هاي بخش كشاورزي همزمان با هفته جهاد كشاورزي برگزار مي‌شود كه در آن به نوشته‌هاي برگزيده اول تا دهم، طي مراسمي جوايز ارزنده تعلق خواهد گرفت.

وي برخي از محورهاي اين جشنواره را نوشتن مطالب در جهت حفظ منابع طبيعي، امنيت غذايي، اعتلاي جايگاه كشاورزي، فراهم كردن زمينه ورود سرمايه‌گذاران به بخش كشاورزي، منجر شدن به ايجاد فرصت‌هاي جديد كشاورزي، نوسازي و... برشمرد.

به گفته رمضان‌نژاد، شركت در اين جشنواره فقط شامل حال خبرنگاران يا روزنامه‌نگاران نيست و دلسوزان دست به قلم در بخش دولتي يا خصوصي و حتي شهروندان كشور كه با نثري روزنامه پسند، پيشنهادات سازنده ارائه كنند، شانس برگزيده شدن در ميان برندگان را خواهند داشت.

بنا بر اين گزارش، در ابتداي اين ديدار، عليرضا بزرگي سرپرست خبرگزاري كشاورزي ايران (ايانا) گزارشي مستند از روند رو به رشد بازديدكنندگان اين خبرگزاري و ارتقاء روند بهبود كمي و كيفي اين خبرگزاري طي چهارماهه اخير ارائه كرد و در عين حال مقرر شد تا طي ماه‌هاي آينده، تدابير تازه‌اي براي ادامه ي ارتقاء اين روند و حل مشكلات موجود در اين مسير اتخاذ شود.

گفتني است؛ در جريان اين بازديد، رمضان‌نژاد پس از بازديد از خبرگزاري ايانا و گپ و گفت با همكاران اين خبرگزاري، از آنها به‌عنوان همكاران اطلاع‌رساني جامعه كشاورزي تشكر كرد و در ادامه در جريان ساير خدمات مؤسسه فرهنگي و ورزشي "جهادگران" نيز قرار گرفت.

1392/11/07
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal