«برنامه محوري» ضرورتي اجتناب ناپذير در كشاورزي

در نشست شوراي مديران معاونت توليدات گياهي كه عصر روز چهارشنبه در دفتر وزير جهاد كشاورزي برگزار گرديد ، مهندس عباس كشاورز به عنوان معاون جديد توليدات گياهي وزارت جهاد كشاورزي معرفي شد.

مهندس كشاورز در اين نشست پس از اشاره اي به نقش و اهميت معاونتي كه مسئوليتش را برعهده گرفته است ،گفت: «برنامه محوري» و تدوين برنامه براي انجام صحيح مسئوليت تامين امنيت غذايي كه بخش مهمي از آن در حوزه معاونت توليدات گياهي است ، امري ضروري و اجتناب پذير است. وي همچنين اظهار داشت: تجارب گذشته حاكي از آن است در هر زماني برنامه محور بوديم به طوري كه هم برنامه با نظر كارشناسان و مشاركت همه صاحبنظران تهيه گرديده و هم به دنبال آن توافق عمومي فراهم شده ،توفيق و پيشرفت لازم را به همراه داشته است.وي گفت: آسيب هاي جدي به كشاورزي در نتيجه خلاء كار بدون برنامه وارد شده است و تلاش خواهيم كرد با تدوين برنامه هاي جامع و با ايجاد توافق عمومي آنها را جبران نماييم.

وي همچنين كاهش مداخله دولتي در امور را از محورهاي كاري خود برشمرد و تاكيد كرد: ما فقط به دنبال حمايت و هدايت كار ها خواهيم بود.وي  بهره وري در كشاورزي را در مقطع فعلي مهم عنوان كرد و اظهار داشت: پرداختن به بهره وري و افزايش آن مي تواند هم موجب بهبود وضعيت زندگي كشاورزان شود و هم دولت را در تحقق هدف كلان امنيت غذايي ياري رساند.وي با اشاره به اين كه عملكرد پايين در كشاورزي واقعيتي است كه هم موجب نگراني و هم مورد سئوال است، اظهار داشت:  ، بايد تلاش كنيم عملكرد پايين در كشاورزي را به  ركورد هاي كشور ارتقاء دهيم. وي همچنين حمايت از توليد را محور ديگري از برنامه هايش عنوان كرد و گفت: همه بايد در اين زمينه تلاش كنيم و حمايت از توليد مبناي تصميمات در حمايت از هر برنامه ،خدمات و تكنولوژي خواهد بود.


 

1392/11/04
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal