وزیر جهادکشاورزی بر ضرورت بهره گیری از تجارب کشاورزان پیشرو تاکید کرد

 وزیر جهادکشاورزی با اشاره به لزوم یاری طلبیدن از کشاورزان خبره و پیشرو بخش کشاورزی، گفت: بهره گیری از تجارب کشاورزان پیشرو و خبره می تواند در رفع مشکلات بخش کشاورزی موثر واقع شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، محمود حجتی در اولین نشست مجمع ملی گندمکاران خبره کشور، قوت اصلی کشور را گندم و آن را از محصولات اساسی و استراتژیک ذکر کرد و گفت: عملکرد کشاورزان پیشرو در تولید گندم دیم و آبی نشان داده که اگر متوسط کشت گندم در کشور به همه مزارع تعمیم داده شود، تمام کشاورزان می توانند با مدیریت بهینه و رعایت اصول خاص به آن میزان از تولید برسند تا دیگر نیاز به واردات گندم نداشته باشیم.

وی عمده مشکل بخش کشاورزی را انتقال یافته ها ذکر و اضافه کرد: معتقدیم مزارع و تجربیات کشاورزان پیشرو و خبره به عنوان الگو و پایلوت در اختیار دیگر کشاورزان قرار گیرد.

حجتی افرود: برای رفع مشکلات کشاورزی باید از علم، دانش، تکنولوژی و تجربه دیگران استفاده کنیم چرا که تجربه، سرمایه ای فوق العاده گرانبهاست که در اختیار شما بهره برداران بخش کشاورزی قرار دارد.

حجتی ابراز امیدواری کرد که در افق یک تا دو سال بتوانیم پاسخگوی نیاز محصولات کشاورزی کشور باشیم که در این راستا انتقال تجربیات می تواند نقش موثری در تحقق این امر داشته باشد.

وی به برگزاری اولین نشست مجمع ملی گندمکاران خبره کشور با حضور 330 گندمکار اشاره کرد گفت: این مجمع نفی کننده هیچ سازمان و NGO نیست و امیدواریم این سازمان بتواند مشکل گندمکاران کشور را برطرف کند.

1393/10/07
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal