تولید و استفاده از خمیر مرغ استاندارد در تولید فرآورده های گوشتی مجاز است

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: در پی تفاهم صورت گرفته بین معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت، سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان دامپزشکی تولید و استفاده از خمیر مرغ استاندارد در تولید فرآورده های گوشتی مجاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،مهدی خلج افزود: معیارهای تولید خمیر مرغ در ایران براساس استانداردهای کدکس و اتحادیه اروپا است و مشکلی در تولید بهداشتی خمیر مرغ نداریم و مختصات بهداشتی بر آن حاکم است.

وی با بیان آنکه نقشه فنی، دستگاه ها و ماشین آلات مورد استفاده از خمیر مرغ در ایران مورد تائید سازمان دامپزشکی کشور است، تصریح کرد: جلسه مشترک اواخر هفته گذشته با حضور روسای معاونت غذا و دارو و استاندارد برگزار شد و پس از ارائه توضیحات از سوی سازمان دامپزشکی مبنی بر معرفی چگونگی تولید خمیرمرغ در خطوط مجاز تولید به این نتیجه رسیدیم که اگر خمیرمرغ در این بستر بهداشتی و نظارتی تولید می شود، دارای هیچ مشکلی نیست.

وی افزود: براساس این جلسه مشترک و تفاهم های صورت گرفته، تولید و استفاده از خمیرمرغ هیچ مشکلی ندارد و سازمان دامپزشکی از محصولی که با شرایط بهداشتی مناسب و عمر ماندگاری استاندارد تولید شود، حمایت می کند.

رییس سازمان دامپزشکی گفت: در جلسه مشترک با سازمان غذا و دارو و استاندارد همه ابعاد تولید خمیرمرغ در واحد های دارای مجوز و تحت نظارت سازمان دامپزشکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت این نتیجه حاصل شد که تولید خمیرمرغ در بستر بهداشتی مورد نظر هیچ مشکلی ندارد.

وی با بیان اینکه هر سه سازمان مذکور با تعامل با یکدیگر کار می کنند، افزود: محور اصلی کار ما رعایت چارچوب های بهداشت مواد خام گوشتی و بهداشت انسانی است و طبق ضوابط کشورهای پیشرفته دنیا و سازمان های معتبر بین المللی عمل می کنیم.

وی تاکید کرد: خمیرمرغ درکشورهای پیشرفته و توسعه یافته دنیا به شکل بهداشتی و استاندارد تولید و به مصرف می رسد و ایران نیز خمیر مرغ را در کارگاه ها و کارخانه های تولیدی به صورت مجاز و اسلامی تولید می کند.

1393/09/26
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal