رييس اداره امور عشايري شهرستان كهگيلويه: برخي محورهاي عشايري كهگيلويه در حال بازگشايي است


رييس اداره امور عشايري شهرستان كهگيلويه, از بازگشايي برخي محورهاي عشايري اين شهرستان به دليل سخت گذر و كوهستاني بودن آن خبر داد.


صفدر كرم‌‏زاده, در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري كار ايران, ايلنا, گفت: براي تسريع در رفت و آمد عشاير و دام‌‏هاي آنان ، اكنون منطقه "زيرنادم عباسي ديشموك به ليراب " ، " دشتك " ، " دلي كما " و "هفت چشمه " در مناطق كوهستاني و سخت گذر اين شهرستان بازگشايي شده و عشاير مي‌‏توانند نسبت به سال‌‏هاي قبل با آرامش بيشتري تردد كنند.
وي, محورهاي در دست اجراي عشاير شهرستان كهگيلويه را" ميران " و " آجم " عنوان كرد و اظهارداشت: دو دستگاه مكانيكي لودر و يك دستگاه گريدر در حال بازگشايي محورهاي مذكور هستند.
رييس اداره امور عشايري شهرستان كهگيلويه, افزود: امكانات لازم براي عشاير كوچرو از طريق شركت‌‏هاي تحت پوشش در بخش‌‏هاي مركزي و چاروسا توزيع مي‌‏شود.
كرم‌‏زاده ، ميزان كالاهاي توزيع شده بين عشاير شهرستان كهگيلويه از اول فروردين‌‏ماه امسال تاكنون را يك هزار و 384 تن آرد ، 989 تن روغن ، 525 تخته پتو ، 394 تن قند و 62تن جو ذكر كرد.
به گزارش ايلنا، 9 هزار و 382 خانوار با جمعيتي بالغ بر 59 هزار و 825 نفر ، عشاير شهرستان‌‏هاي كهگيلويه و بهمئي در استان كهگيلويه و بويراحمد را شامل مي‌‏شوند.
گفتني است, شهرستان‌‏هاي مذكور با وجود بيشترين جمعيت، محروم‌‏ترين شهرستان كهگيلويه و بويراحمد نيز محسوب مي‌‏شوند.
1386/03/21
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal