سال آینده 2 هزار سرباز وارد سیستم منابع طبیعی می‌شوند
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: برای حفاظت از جنگل‌ها و مراتع کشور در سال آینده 2 هزار نیروی سرباز وارد سیستم منابع طبیعی می‌شوند تا شاهد حفاظت بهتری از عرصه‌های منابع طبیعی باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مهندس خداکرم جلالی در حاشیه بازدید از طرح‌های منابع طبیعی استان ایلام، ضمن بازدید از طرح جم‌آب شهرستان مهران  و کاشت یک  اصله نهال در این طرح گسترده و وسیع، افزود: تا پایان سال جاری، 5 هزار هکتار جنگل‌کاری با گونه‌های سازگار و بومی در طرح جم‌آب اجرا می‌شود.
وی اجرای طرح جم‌آب در استان ایلام را نمونه‌ای موفق از طرح‌‌های جنگل‌کاری در شرایط سخت دانست و تأکید کرد: با توجه به حجم کار و تأثیر این طرح‌ها در منطقه باید شرایطی فراهم شود تا این مدل‌ها در کل کشور توسعه یابد.
دکتر رضا احمدی مدیر کل منابع طبیعی استان ایلام که پروژه‌های اجرایی منابع طبیعی استان را برای رییس سازمان جنگل‌ها تشریح می‌کرد در بازدید از طرح‌های گابیون‌بندی، خشکه‌چینی و سنگی ملاتی در حوزه آبخیز منطقه ارغوان گفت: این اداره کل تا کنون 10 هزار متر مکعب طرح‌های آبخیزداری انجام داده است و پنج هزار متر مکعب از این طرح نیز در قالب 100 پروژه در دست اجراست.
وی یادآور شد: در جریان وقوع سیل اخیر ایلام، سازه‌های آبخیزداری این اداره کل نقشی بازدارنده در مهار و کنترل سیلاب داشت به نحوی که از 43 میلیون متر مکعب روان‌آب سیلابی 23 میلیون متر مکعب از روان‌آب‌های این سیل توسط طرح‌های آبخیزداری مهار شد.
گفتنی است؛ رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سفر یک روزه  خود به استان ایلام ضمن  دیدار با استاندار، امام جمعه و رییس کل دادگستری استان با اهدای لوح تقدیر از حمایت بی‌شائبه آنان در حفاظت و ترویج فرهنگ منابع طبیعی استان قدردانی کرد.1394/12/03
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal