ایجاد تحول در بخش کشاورزی با جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و ارائه تسهیلات بانکی

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: دشت قزوین از مناطق مستعد کشاورزی کشور است و با اجرای طرح های توسعه می تواند نقش بیشتری در امنیت غذایی مردم ایفا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از مهر، محمدعلی جوادی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی با مرتضی روزبه استاندار قزوین دیدار و گفتگو کرد.

محمدعلی جوادی در این دیدار اظهارداشت: طی دو برنامه پنج ساله می توان سیستم آبیاری کشاورزی کشور را تغییر داد و کاملاً به سمت آبیاری مدرن پیش رفت که در بودجه سال آینده به این موضوع توجه جدی شده است.

وی افزود: قزوین قطب کشاورزی در کشور محسوب می شود و در این بخش می توان کارهای زیادی در استان انجام داد تا این استان نقش بیشتری ئدر تامین امنیت غذایی مردم ایفا کند.

جوادی تصریح کرد: با توجه به محدودیت اعتبارات و کاهش قیمت نفت نمی توان با تکیه بر اعتبارات دولتی بخش کشاورزی را سامان داد و راهی غیر از جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و ارائه تسهیلات بانکی به بهره برداران برای تحول در این حوزه وجود ندارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی اظهارداشت: اقدامات و برنامه هایی خوبی در این مدت در چند استان کشور صورت گرفته و در استان قزوین نیز با توجه به توانمندی ومطالعات قبلی می توان این استان را به عنوان یکی از چهار نقطه اساسی در بخش کشاورزی در کشور ارتقا داد و ازطریق صندوق حمایت از کشاورزی طرح هایی را به انجام رساند.

مرتضی روزبه استاندار قزوین نیز در این دیدار اظهارداشت: جهاد کشاورزی از جمله چند سازمان مهم استان محسوب می شود که با توجه به پیشینه قزوین باید تلاش و برنامه ریزی در این حوزه بیشتر شود.

وی افزود: درحال حاضر نگرانی هایی در مخالفت با  بخش کشاورزی در سطح کشور توسط افراد تاثیرگذار مطرح می شود که باید نسبت به آن حساسیت لازم را داشته باشیم و با دیدگاهای کارشناسی آنها را قانع کنیم.

استاندار بیان کرد: از قبل از انقلاب اسلامی اقدامات اساسی در دشت قزوین صورت گرفت که این جهت گیری باید تداوم پیدا کند تا با مشکلات جدی در این حوزه بتوانیم مقابله کنیم.

این مسئول یادآورشد: هنر مدیران ارشد این است که در طول یکسال گذشته توانستند مطالبات رهبری در حوزه احیای دشت قزوین را مطرح کنند که تاکید ایشان بر احیای دشت قزوین از مستندات جدی است که باید پیگیری شود.

استاندار قزوین گفت: امروز مسئولان باید تکلیف خود را با این بیانات مشخص کنند چون حمایت از کشاورزی استان به تعبیر معظم له حمایت از کشور است و آنچه که مربوط به فرمایشات ایشان در خصوص اهمیت و جایگاه دشت قزوین است تاکنون مغفول مانده که باید اجرایی شود.

1393/09/23
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal