یکهزار و 360 تعاونی تولید روستایی در کشور فعال است
مدیر کل دفتر نظام‌های بهره‌برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از فعالیت یک هزار و 360 تعاونی تولید روستایی در بخش کشاورزی کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان سمنان، نادر علیزاده در سفر به این استان گفت: در حوزه‌های تشکل‌های کشاورزی کشور، 30 شرکت سهامی زراعی و 61 اتحادیه شرکت‌های تعاونی تولید استانی و شهرستانی وجود دارد که بیش از سه میلیون هکتار اراضی کشاورزی کشور در اختیار این تشکل‌ها قرار دارد.
وی از تشکل‌های فعال بخش کشاورزی به ویژه شرکت‌های تعاونی تولید با هدف یکپارچه‌سازی و یکجاکشتی به عنوان پایه‌گذار بستر مناسب اجرای سیاست‌های بخش کشاورزی نام برد.
علیزاده با اشاره به کوچکی اراضی متعلق به هر بهره‌بردار در کشور و روند خرد شدن اراضی کشاورزی طی سال‌های اخیر اظهار کرد: اگر بخواهیم در راستای تحقق امنیت غذایی و با صرفه و اقتصادی کردن بخش کشاورزی حرکت کنیم، این مهم از طریق خرد شدن اراضی میسر نخواهد شد و چاره‌ای جز ایجاد تشکل‌های منسجم، یکپارچه‌سازی اراضی و کشت یکجا با مدیریت مناسب نداریم.
وی اهداف نظام بهره‌برداری را افزایش بهره‌وری عوامل و منابع تولید و درآمد بهره‌برداران، ساماندهی اراضی خرد و پراکنده، افزایش کارایی و اثربخشی نظام‌های بهره‌برداری موجود و توسعه کشاورزی صنعتی برای برخورداری حداکثری بهره‌برداران از ارزش افزوده محصولات کشاورزی و تکمیل زنجیره ذکر کرد.
مدیر کل دفتر نظام‌های بهره‌برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، ساماندهای و توانمندسازی الگوهای موجود نظام بهره‌برداری، ساماندهی شرکت‌های تعاونی تولید و سهامی زراعی غیرفعال و زیان‌ده و توسعه نظام‌های بهره‌برداری از طریق ایجاد تشکل‌ها در این حوزه را از برنامه‌های کلی نظام‌های بهره‌‍برداری برشمرد.

1394/07/11
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal