کشت هیدروپونیک توت فرنگی در کردستان نقطه عطفی در بخش کشاورزی است

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به همراه وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از مسوولان استانی همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید به کردستان از گلخانه هیدروپونیک توت فرنگی سنندج بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، محمد باقر نوبخت، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در این بازدید، اجرای سامانه کشت توت فرنگی به صورت هیدروپونیک را نقطه عطفی در بخش کشاورزی کشور به ویژه در تولید توت فرنگی دانست و گفت: این سامانه باید در سایر استان ها هم ترویج داده شود.

وی گفت: اجرای این سامانه در کردستان نشان دهنده تخصص کارشناسان این دیار و ظرفیت و پتانسیل بالای نیروی انسانی تحصیل کرده و توانمند این استان است.

وزیر جهاد کشاورزی نیز در این بازدید گفت: محصولاتی که از طریق کشت هیدروپونیک تولید می شوند ارگانیک بوده و مصرف این محصولات در راستای سلامت مردم همواره توصیه می شود.

محمود حجتی اظهار کرد: اجرای این سامانه کشت تاثیر بسزایی در صرفه جویی مصرف آب دارد و می طلبد چنین شیوه ای بیشتر در سطح کشور ترویج داده شود.

مجتمع گلخانه ای هیدروپونیک توت فرنگی سنندج در زمینی به مساحت 10 هزار مترمربع احداث شده که از این میزان سه هزار مترمربع آن به گلخانه اختصاص پیدا کرده است.

1394/05/04
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal