زمینه های همکاری های شیلاتی ایران و کره جنوبی بررسی شد
در دیدار چانگ هون معاون وزیر شیلات و اقیانوس‌های کره جنوبی با دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران زمینه‌های همکاری دو کشور بررسی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، در این دیدار دکتر صالحی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت شیلات در کشور اعم از صید و آبزی‌پروری خواستار سرمایه‌گذاری کره جنوبی در پرورش میگو، پرورش ماهی در قفس، فرآوری ماهیان ریز و همکاری‌های تحقیقاتی شد.
وی همچنین خواستار حضور شرکت‌های کره‌ای در نمایشگاه بین‌المللی شیلات که قرار است یکم تا سوم اکتبر در تهران برگزار شود، شد و پیشنهاد کرد همزمان روز شیلات ایران – کره جنوبی برگزار شود. همچنین موضوع صادرات آبزیان به کره جنوبی نیز در این نشست مطرح شد.
دکتر صالحی امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های شیلاتی دو کشور در سفر رئیس جمهور کره جنوبی به ایران را زیرساخت مناسبی برای گسترش همکاری‌ها دانست.
چانگ یونگ هون وزیر شیلات و اقیانوس‌های کره جنوبی نیز ضمن استقبال از پیشنهادهای معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران آمادگی کامل کره جنوبی را برای گسترش همکاری‌های بین دو کشور اعلام کرد.
وی که در راس یک هیات 9 نفره عازم ایران شده است، علاوه بر بازدید از انستیتو ماهیان خاویاری مرکز تحقیقات شیلاتی خوزستان و مرکز سردآبی در تنکابن، از چند مزرعه پرورش ماهی خاویاری و مرکز بازسازی ذخایر ماهیان خاویاری شهید بهشتی رشت نیز بازدید خواهد داشت.1395/05/11
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal