رييس كميسيون كشاورزي: هيات رييسه نسبت به دير ارايه شدن بودجه عكس‌العمل نشان دهد

انتظار داريم درصد بودجه‌ كشاورزي به 8 الي 9 درصد بودجه‌هاي عمراني ارتقا يابد 

سرويس: مجلس

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: مجلس

 

نماينده‌ي شوش گفت: درباره‌ي دير ارايه شدن بودجه از طرف نماينده‌ها تذكرات رسمي به رييس جمهور داده شده و با توجه به اين‌كه از زمان‌بندي بودجه گذشته، هيات رييسه بايد عكس‌العمل نشان دهد.

سيدجاسم ساعدي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه بودجه بايد حداكثر تا پايان دي ماه براي بررسي در كميسيون‌ها در اختيار مجلس قرار گيرد، اظهار كرد: معمولا دولت‌هاي گذشته بودجه را زودتر به مجلس مي‌دادند كه تا دهه‌ي فجر از مجلس خارج شود، البته چون سال قبل دولت احمدي‌نژاد تازه سر كار آمده بود باعث شد كه بررسي بودجه به زمان شب عيد برسد.

وي با بيان اين‌كه دولت توانست با نوشتن آيين‌نامه‌ها و بخش‌نامه بحث بودجه را به خوبي جمع كرده و همانطور كه گفته بود تا 80 درصد جذب بودجه را داشته باشد، اظهار داشت: پيش‌بيني مي‌شود كه بودجه تا اواسط اسفند ماه طول بكشد و اين به دليل تعطيلات و ايام دهه‌ي فجر، امر مطلوبي نيست.

نماينده‌ي شوش درباره‌ي ايجاد شدن مشكلي براي مجلس در صورت دير ارايه شدن بودجه، گفت: با وجود اين امر ولي چون آيين‌نامه‌ي داخلي مجلس قانون مي‌باشد؛ مجلس، كميسيون‌ها و هيات رييسه نمي‌توانند از قانون آن تخلف كنند و بايد كار كارشناسي انجام شود و در اين خصوص هيات رييسه ممكن است سرعت عمل را در جلسه‌ي علني بالا ببرد.

رييس كميسيون كشاورزي درباره‌ي انتظارات اين كميسيون از بودجه‌ي سال 86، بيان كرد: انتظار داريم درصد بودجه‌ي كشاورزي به 8 الي 9 درصد بودجه‌هاي عمراني ارتقا پيدا كند و با توجه به اين‌كه تحقيقات كشاورزي و آبخيزداري از مباحث مهم و پايه‌اي در كشور مي‌باشند و بودجه‌ي آن در سال 85 قابل توجه نبود، بيش از 100 نفر از نمايندگان مجلس نامه‌اي را خطاب به رييس جمهور امضا كردند كه به بودجه‌ي آبخيزداري توجه بيشتري شود.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
1385/10/19
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal