يادداشت تفاهم همكاري كشاورزي ميان ايران و اكوادور امضا شد

يادداشت تفاهم همكاري كشاورزي بين جمهوري اسلامي ايران و جمهوري اكوادور شنبه شب در تهران امضاء شد.

به گزارش خبرنگار واحد مركزي خبر، اين يادداشت تفاهم همكاري را مهندس محمدرضا اسكندري وزير جهاد كشاورزي و والتر پودا ري كائورته (به ضم پ و كسره واو) وزير كشاورزي،‌ دامداري، آبزي پروري و شيلات اكوادور امضا كردند.

اين همكاري ها شامل توليد محصولات كشاورزي، دامداري، جنگل، شيلات، آبزي پروري، كشاورزي مولد، تجارت،‌كشاورزي، جنگل كاري، گردشگري طبيعت و صنايع دستي وابسته به كشاورزي است.

مهندس اسكندري در مراسم امضاء اين يادداشت تفاهم، با اشاره به اينكه اين نخستين تفاهم نامه بين ايران و اكوادور است گفت: با تشكيل كارگروه هاي مختلف فني و تجاري براي پيگيري موضوعات، اين يادداشت تفاهم اجرايي خواهد شد.

وزير جهاد كشاورزي حجم مبادلات تجاري دو كشور را 20 ميليون دلار بيان كرد كه 16 ميليون دلار آن محصولاتي بوده كه از ايران به اكوادور صادر شده است و مابقي قهوه، كاكائو و موز واردات از اكوادور بوده است و اين به دليل وضع آب و هوائي مطلوب اين كشور در توليد اين 3 محصول است به طوري كه اكوادور ماهانه 300 هزار تن موز به كشورهاي ديگر صادر مي كند.

وي ابراز اميدواري كرد با تاسيس سفارت خانه جمهوري اسلامي ايران در اكوادور ميزان مبادلات تجاري دو كشور افزايش يابد.

بنابراين گزارش، اين يادداشت تفاهم در 18 ماده تنظيم شده است و در بخشي از آن طرف ايراني بخش خصوصي است كه مطالعات امكان سنجي براي توسعه دامپروي، احداث صنايع تبديلي توليدات دام و طيور به ويژه صنايع لبني، راه اندازي دامداري ها و مرغداريها صنعتي بزرگ و راه اندازي كارخانجات صنايع لبني، ساخت سيلوي ذخيره غلات، كشتارگاه صنعتي و بنادر صيادي در اكوادور را عهده دار شده است.

1387/05/20
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal