ضرورت هدايت يارانه ها به سمت تامين نهاده هاي توليد محصولات عشاير ي

رئيس سازمان امور عشاير كشور اعلام كرد: اختصاص نهاده توليد با قيمت يارانه اي به عشايرسبب مي شود تا محصول نهايي با قيمت ارزانتري در اختيار مصرف كنندگان قرار گيرد.

جهانشاه صديق در گفتگو با مهردر خصوص هدفمند كردن يارانه ها در جامعه عشايري گفت: توليد در جامعه عشايري نيازمند تخصيص يارانه است، ضمن اينكه يكي از اصول هدفمند كردن يارانه ها توليد با قيمت واقعي و منطقي  توسط روستائيان، عشاير و سايرتوليدكنندگان بخش كشاورزي است.

رئيس سازمان امورعشايرايران بيان كرد: بهره مندي جامعه عشايري از يارانه ها و تخصيص آن به توليد در اطلاعاتي كه به مراكز تصميم گيري اعلام شده، مورد تاكيد قرار گرفته است. وي هدايت يارانه ها به سمت تامين نهاده توليد همچون تامين علوفه دستي عشاير را در طرح هدفمند كردن يارانه ها مورد تاكيد قرار داد و افزود: اختصاص نهاده توليد با قيمت يارانه اي به عشايرسبب مي شود تا محصول نهايي با قيمت ارزانتري در اختيار مصرف كنندگان قرار گيرد.

صديق با بيان اينكه هنوز اطلاعات نهايي سرشماري از جامعه عشايري در سال جاري از سوي مركز آمار كشوراعلام نشده است، گفت: مركز آمار ايران پس از اتمام سرشماري از جامعه عشايري مقرر بود در سريع ترين زمان ممكن نتايج را در اختيار سازمان قرار دهد ، اما دريافت اطلاعات اقتصادي خانوار در سراسر كشور از سوي اين مركز باعث شد تا استخراج نتايج سرشماري سال جاري به تاخير بيفتد.

وي تصريح كرد: درحال حاضر برنامه ريزي ها در ارتباط با تامين علوفه مورد نياز عشاير كشور، انجام فعاليتهاي عمراني و نيز تامين آب در شرايط خشكسالي براي عشاير و دامهاي آنان همچنان بر اساس اطلاعات موجود از سرشماري جامعه عشايري سال 77 انجام مي شود و هنوز نتايج سرشماري امسال به سازمان اعلام نشده است.

رئيس سازمان امورعشايرايران با بيان اينكه آمار ابزار برنامه ريزي براي اشتغال، عمران، تامين نهاده توليد و تامين ارزاق براي عشاير كشوراست افزود: انجام فعاليتها و خدمات رساني مطلوب نظير جوامع شهري و روستايي در جامعه عشايري با داشتن اطلاعات جديد امكانپذير مي شود.

وي با اعلام اينكه نتايج سرشماري سال جاري ازجامعه عشايركشورمبناي برنامه ريزي براي برنامه پنجم است تصريح كرد: در حال حاضر بسياري از اطلاعات براي برنامه پنجم تنظيم شده كه با اعلام نتايج سرشماري جديد تغييرات در آنها اعمال خواهد شد.  

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

1387/07/09
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal