قرارداد واگذاری امتیاز تکثیر و فروش دو رقم بذر هیبرید ذرت به بخش خصوصی امضاء شد

قرارداد واگذاری امتیاز تکثیر و فروش دو رقم بذر هیبرید ذرت 704 و 705 با حضور معاون تولیدات زراعی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و رئیس موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر با بخش خصوصی به امضاء رسید.

به گزارش ایرنا، در این قرارداد امتیاز تکثیر بذر والدین و تولید، تکثیر و فروش دو رقم بذر هیبرید ذرت 704 و 705 از سوی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر به شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس واگذار شد.

طبق اصل 44 قانون اساسی برای کاهش تصدی گری دولت، سازمان تحقیقات کشاورزی اقدام به واگذاری امتیاز تکثیر و فروش دو رقم بذر هیبرید ذرت 704 و 705 به بخش خصوصی کرده که این اقدام علاوه بر حمایت از بخش تحقیقات کشاورزی می تواند انگیزه لازم را برای حضور بخش خصوصی در کنار بخش دولتی ایجاد کند.

رقم ذرت سینگل کداس 704 از ارقام بسیار قدیمی ذرت بوده و بخش اعظم سطح کشت را در کشور حدود 80 درصد پوشش می دهد.

قدمت این رقم بالا بوده و بیش از 30 سال رقم غالب ذرت کشور بوده است.

همچنین اخیرا ارقام جدید قابل رقابت با این رقم که علاوه بر پرمحصولی حدود یک هفته زودتر از رقم قبلی قابل برداشت می باشد رقم جدید سینگل کداس 705 است که در اسفندماه 91 رسما تائید، نامگذاری و آزادسازی شد، امتیاز تکثیر و فروش آن همرده با رقم قدیمی سینگل کداس 704 به شرکت کشت و صنعت پارس مغان واگذار شد.

این در حالیست که برای نخستین بار در مردادماه سال جاری دانش فنی تکثیر و فروش بذر هیبرید ذرت رقم 703 با حضور معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و رئیس موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر به بخش خصوصی واگذار شده بود.

1393/06/18
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal