آغاز بهره برداری و عملیات اجرائی طرح های کشاورزی استان کرمان با دستور رئیس جمهوری
با دستور رئیس جمهوری، عملیات اجرایی بزرگترین پروژه گلخانه هیدروپونیک و طرح های آبیاری تحت فشار در سطح 10200 هکتار، تولید فرآوری مغز پسته با تولید سالانه 600 تن، طرح پرورش ماهیان خاویاری و فاز دوم و سوم تولید مرغ مادر گوشتی به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان کرمان، با دستور رئیس جمهور عملیات اجرایی بزرگترین پروژه گلخانه هیدروپونیک و طرح های آبیاری تحت فشار در سطح 10200 هکتار، تولید فرآوری مغز پسته با تولید سالیانه 600 تن، طرح پرورش ماهیان خاویاری و فاز دوم و سوم تولید مرغ مادر گوشتی به بهره برداری رسید.
در این مراسم مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت:گلخانه هیدروپونیک شرکت عمران علوی در زمینی با مساحت 750 هکتار ایجاد خواهد شد، که عملیات اجرایی فاز اول در سطح 250 هکتار از امروز آغاز می گردد و با آغاز بکار این گلخانه برای 2250 نفر اشتغال ایجاد شده و 750 هزار تن در سال تولید صیفی و سبزی خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه توسعه پرورش ماهیان خاویاری در استان های غیر ساحلی از جمله استان کرمان به عنوان یکی از راهبردهای رسیدن به اهداف برنامه ششم توسعه مبتنی بر اقتصاد مقاومتی مطرح است، گفت: در این راستا در منطقه ماهان ، در استخرهایی با مساحت 600 متر مربع پرورش ماهیان خاویاری راه اندازی شده که در هر دوره50 تن گوشت سفید از نوع فیل ماهی و سیبری تولید میشود.
مهندس حجتی خاطر نشان کرد: طرح پرورش ماهیان خاویاری ماهان از سال 1394 آغاز و تا کنون با هزینه کرد 7 میلیارد ریال، تعداد 3500 قطعه ماهی در آن ذخیره شده است.
وزیر جهاد کشاورزی افزود:از دیگر طرح های افتتاحیه امروز ترمینال فرآوری و بسته‌بندی مغز پسته طلای سبز زرند می باشد که این مجموعه با مساحت17000 مترمربع و با تولید یک تن مغز پسته در ساعت در دو خط مشغول به کار می باشد.
وی گفت:محصول این ترمینال 100 درصد صادراتی و موجب تحریک تقاضای جدید در بازارهای صادراتی می باشد.
وی در پایان برنامه افتتاح پروژه های کشاورزی گفت: فاز دوم و سوم یک واحد تولید مرغ مادر گوشتی به ظرفیت 150 هزار قطعه که صد هزار قطعه آن امروز به بهره برداری می رسدکه شانزده ونیم میلیون جوجه یکروزه، تولید آن ا ست.

1395/02/21
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal