نخستین همایش جایزه ملی کیفیت و تعالی بخش کشاورزی برگزار می شود

نخستین همایش جایزه ملی کیفیت و تعالی بخش کشاورزی روز چهارشنبه در سالن نعمتی جم وزارت جهادکشاورزی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،  ابوالقاسم ورداسبی افزود: این همایش به منظور تولید کیفی محصولات مختلف کشاورزی با توجه به شاخص های انجمن مدیریت کیفیت ایران و همکاری این انجمن برگزار خواهد شد.

وی با بیان آنکه در نخستین همایش، برنامه های آموزش و ترویج برای معاونت های مختلف بخش کشاورزی به کمک متخصصان کیفیت ارایه خواهد شد، اضافه کرد: بخش کشاورزی تامین کننده امنیت غذایی کشور است بنابراین نیاز است همانند بخش خودرو و سلامت برترین بخش های کشاورزی تعیین و اعلام شوند.

به گفته وی، در این همایش یکروزه بخش دولتی، انجمن های صنفی بخش کشاورزی، انجمن صنایع غذایی، تولیدکنندگان و تشکل های بخش خصوصی حضور خواهند داشت.

وی افزود: در این همایش کمیته های تخصصی تشکیل می شود تا براساس شاخص های کیفیت تولیدات هر بخش را مورد ارزیابی قرار دهند.

وی گفت: تخصیص جایزه کیفیت به بخش کشاورزی می تواند منجر به ایجاد رقابت پذیری در این بخش شود تا تولیدات کیفی تر به دست مصرف کنندگان برسد.

به گفته وی، در اولین گروه از ارزیابی مدیریت کیفیت بخش کشاورزی واحدهای و کارخانجاتی که دارای استاندارد جهانی ایزو هستند، قرار می گیرند و پس از آن به تدریج سایر واحدهای تولیدی نیز در این گروه ارزیابی می شوند.

ورداسبی افزود: امیدواریم ارزیابی کیفیت واحدهای تولیدی کشاورزی و تخصیص جایزه ملی کیفیت و تعالی برای سال آینده عملیاتی شود و واحدهای تولیدی برتر تعیین و معرفی شوند.
1394/02/29
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal