حمایت وزارت جهاد کشاورزی از توسعه کشت‌های متراکم و گلخانه‌ای

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: پیگیری، پشتیبانی و اجرای کشت‌های متراکم بخصوص کشت گلخانه‌ای یکی از وظایف وزارت جهاد کشاورزی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مهندس فتاح الجنان مشاور وزیر و مسوول امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی، در مراسم بهره‌برداری از گلخانه کشت هیدروپونیک در محل مجتمع گلخانه‌ای محمدیه شهرستان خوسف، بر تاکید وزیر بر توسعه گلخانه‌ها اشاره کرد و افزود: توسعه گلخانه‌ها از موارد مهمی است که در دستور کار دولت قرار دارد.

وی در خصوص حمایت از فارغ التحصیلان بخش کشاورزی گفت: تسهیلاتی برای حمایت از این قشر برای ایجاد اشتغال در نظر گرفته شده است.

فتاح الجنان تصریح کرد: از آنجایی که بخش اعظمی از گلخانه‌های موجود در کشور سنتی است، پیشنهاد می‌شود گلخانه‌داران سنتی برای اصلاح سیستم خود اقدام کنند.

مهندس ولی پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در این مراسم، گفت: استان خراسان جنوبی با دارا بودن 165 واحد گلخانه‌ای با مساحت 51 هکتار در استان فعال است که سالانه حدود 80 درصد از 6717 تن محصولات گلخانه‌ای استان، به مبلغ 5/17 میلیارد ریال به استان‌های همجوار ارسال می‌شود.

وی تعداد بهره‌برداران این بخش را 460 نفر اعلام کرد و گفت: در این بخش، برای تعداد 920 نفر نیز اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است.

ولی پور خاطرنشان ساخت: حدود یک میلیارد تومان تسهیلات به فارغ‌التحصیلان رشته کشاورزی از ابتدای امسال تاکنون، برای احداث واحدهای گلخانه‌ای در مجتمع‌ها پرداخت شده است.

وی تعداد مجتمع‌های گلخانه‌ای راه‌اندازی شده توسط فارغ‌التحصیلان رشته کشاورزی را 18 واحد در مجتمع محمدیه خوسف و 2 واحد در مجتمع نهبندان اعلام کرد و گفت: تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان راه‌اندازی گلخانه‌ها 22 میلیارد ریال تسهیلات بانکی و 700 میلیون ریال بابت جبران خسارت به گلخانه‌داران بوده است.

1393/10/06
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal