پیشنهاد تشکیل کارگروه بهداشت و ارتقای سلامت زنان در کمیسیون بانوان وزارت جهاد کشاورزی
مشاور وزیر و مدیر کل دفتر امور زنان روستایی و عشایری، از تشکیل کارگروه بهداشت و ارتقای سلامت در حوزه زنان در کمیسیون بانوان وزارت جهاد کشاورزی خبر داد و اظهار امیدواری کرد با تشکیل این کارگروه، برنامه‌ریزی‌های مربوط به حوزه سلامت زنان شاغل به صورت مفصل پیگیری ‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، خانم بنی‌هاشم در پنجمین نشست کمیسیون امور بانوان وزارت جهاد کشاورزی که در سالن نعمتی‌جم برگزار شد، گفت: خدمات‌رسانی در حوزه سلامت در گروه‌های مختلف سنی و جنسی متفاوت است و نیاز به برنامه‌ریزی دارد و در حوزه زنان نیز باید برنامه‌های خاصی پیش‌بینی شود که با تشکیل این کارگروه، می‌توانیم برنامه‌های مربوط به آنان را پیگیری کنیم.
وی افزود: اهم مسائلی که برای زنان مطرح است و در حیطه وظایف مرکز درمانی شهید شوریده وجود دارد از طریق این کارگروه، احصا و با برنامه‌ریزی مدون به شکل خاص دنبال خواهد شد.
مشاور وزیر و مدیر کل دفتر امور زنان وزارت جهاد کشاورزی، از مشارکت حداکثری اعضای کارگروه‌های مختلف در پیشبرد اهداف کمیسیون اظهار خرسندی کرد.
بنی‌هاشم از راه‌اندازی سایت کمیسیون بانوان در اوایل امسال خبر داد و گفت: این سایت که معرف دیدگاه‌ها و فعالیت‌های کمیسیون امور بانوان است با همکاری دفتر آمار و اطلاعات آغاز به کار کرد و امیدواریم به مرور وضعیت بهتری پیدا کند.
وی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های داوطلبانه کارگروه‌ها گفت: مسائل صنفی و اختصاصی زنان برای کمیسیون امور بانوان دارای اهمیت است و امیدواریم با برگزاری نشست‌ها و تلاش کارگروه‌های تخصصی، بتوان در حد امکان در حوزه زنان تغییرات مناسب و بهبود ایجاد کرد.
مشاور وزیر و مدیر کل دفتر امور زنان، آموزش و آگاهی‌بخشی را از وظایف مهم کمیسیون عنوان کرد و بر ارتقای آموزش زنان تاکید کرد.
وی ادامه داد: در برگزاری دوره‌های آموزشی، بخش اعظم زنان شاغل مخاطبین ما هستند که باید با نیازسنجی که از حوزه کاری خودمان داریم، دوره‌های پیشنهادی زنان را مد نظر قرار دهیم.
بنی‌هاشم اظهار امیدواری کرد این نشست، در عین حال بتواند برای سلامت جسمی و روحی بانوان برنامه‌ریزی مدون داشته باشد.
اجرای طرح بیمه آرامش
در این نشست، دکتر موسوی مدیرعامل مرکز پزشکی شهید شوریده، گفت: حوزه زنان، نیازهای خاصی دارند که از طریق این کمیسیون، می‌توان در جهت رفع مشکلات این قشر اقدام کرد.
وی افزود: به دلیل ویژگی خاص زنان و وجود برخی محدودیت‌ها، خدمات ارائه شده به بانوان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و وظیفه سازمانی هر مجموعه است که با انجام بررسی‌ها توسط کمیسیون‌ها، به بحث سلامت همکاران بخصوص بانوان توجه ویژه‌ای داشته باشد.
مدیرعامل مرکز پزشکی شهید شوریده افزود: سلامت در جامعه به عنوان یک رفاه در نظر گرفته شده است و کار رفاهی که جامعه برای ارتقای کارمندان در جهت افزایش انگیزه و آرامش در حین کار و دوران بازنشستگی انجام می‌دهد، می‌تواند در سلامت آنان تاثیرگذار باشد.
وی افزود: بخشی از این کار رفاهی، به مرکز درمانی شهید شوریده و بخشی به عهده امور اداری است و تلفیق این دو می‌تواند در ارتقای سلامت کارکنان موثر باشد.
موسوی با ارائه گزارشی در خصوص خدمات مرکز شهید شوریده، گفت: در بحث درمان علاوه بر رفاه مادی، رفاه معنوی نیز مد نظر است که در این راستا، در سال 92 طرحی به عنوان "طرح بیمه آرامش" در سراسر استان‌های کشور به عنوان برنامه استراتژیک رفاهی وزارت جهاد کشاورزی پیگیری شد.
به گفته وی، در این طرح، خدمات درمانی به صورت یکسان به همه افراد ارائه می‌شود و کلیه اعمال جراحی با جنبه درمان، خدمات بستری طبی، خدمات زایمان طبیعی، سزارین، خدمات تشخیصی و پاراکلینیک و هزینه‌های شیمی‌درمانی بدون سقف ارائه می‌شود.
این مسئول گفت: هدف از اجرای این طرح بیمه، پیگیری و جلوگیری از ریسک‌هایی است که به خانوارها وارد می‌شود.
مدیرعامل مرکز پزشکی شهید شوریده خاطرنشان کرد: 50 تا 60 مرکز در استان‌ها، تحت پوشش این طرح قرار دارند و در تمام استان‌ها نماینده داریم.
وی اظهار امیدواری کرد خدمات این طرح با رضایت مجموعه تحت پوشش، در سال آینده گسترش یابد و رضایتمندی ارباب رجوع به یکپارچگی و بهینه‌سازی این طرح کمک کند.

1394/06/15
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal