برنامه‌هاي وزارت جهاد كشاورزي در بخش ترويج ؛ تقويت طرح ‌انتقال يافته‌هاي تحقيقاتي به مزرعه و استقرار شبكه خدمات مشاورين مزرعه

معاون وزير جهاد كشاورزي تقويت طرح‌انتقال يافته‌هاي تحقيقاتي از مراكز تحقيقاتي به مزرعه و استقرار شبكه خدمات مشاورين مزرعه را از سياستها و برنامه‌هاي وزارت جهاد كشاورزي در بخش ترويج دانست.

وي تصريح كرد: برنامه عملياتي استقرار كارشناسان و فارغ‌التحصيلان بخش كشاورزي در عرصه و در كنار كشاورزان تا آخر مرداد ماه ارايه مي‌شود.

دكتر"پيمان فلسفي" در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در سمنان افزود: پهنه‌بندي در اين برنامه بر اساس اقاليم و نياز بخشهاي مختلف كشور صورت مي‌گيرد.

وي با اشاره به وجود ‪۴۴هزار نفر فارغ‌التحصيل جوياي كار دربخش كشاورزي افزود: دستورالعمل وزير جهادكشاورزي براي به كارگيري اين كارشناسان ارديبهشت ماه ابلاغ شد و از اين تاريخ برنامه‌ريزي ساماندهي استقرار اين نيروها آغاز شد.

وي افزود: در اين طرح در نظر است اين نيروها براي استقرار در بخش و در مناطق مختلف كشاورزي ساماندهي شوند.

وي اظهاراميدواري كرد: در يك برنامه مشخص و زمانبندي شده فارغ‌التحصيلان بخش كشاورزي جوياي كار را در كنار كشاورزان مستقر كنيم و شرايطي را شاهد باشيم كه كارشناس جوياي كار كه علاقه‌مند فعاليت در بخش غيردولتي باشد نداشته باشيم.

فلسفي گفت: در مرحله اول در نظر است شش هزار نفر از مهندسان ناظر را در كشور ساماندهي كنيم و هر استان نيز به تناسب ظرفيت علاوه بر اين افراد پيش‌بيني‌هايي را به عمل آورده است.

وي گفت: تا زمانيكه برنامه عملياتي ارائه نشود امكان برآورد جذب اين فارغ‌التحصيلان در سالجاري وجود ندارد.

معاون وزارت جهاد كشاورزي تقويت طرح‌انتقال يافته‌هاي تحقيقاتي از مراكز تحقيقاتي به مزرعه و استقرار شبكه خدمات مشاورين مزرعه را از سياستها و برنامه‌هاي وزارت جهاد كشاورزي در بخش ترويج دانست.

وي گفت: استقرار شبكه خدمات مشاورين مزرعه در راستاي اصل ‪۴۴قانون اساسي و براي ايجاد بستر مناسب براي فارغ‌التحصيلان بخش صورت مي‌گيرد.

وي گفت: براي تحقق اين مساله برنامه‌هاي راهبردي در دست اقدام است كه شامل آموزش و ترويج بهره‌برداران، مديريت مزرعه‌باتاكيد برمحصولات استراتژيك نظير گندم، جو، ذرت، برنج و كلزا، توسعه صادرات، ارتقاي بهره‌وري، توسعه تشكل‌هاي بين بخشي و واقعي كردن تشكل‌هاي بخش كشاورزي است.

معاون ترويج و نظام بهره‌برداري وزارت جهاد كشاورزي توسعه تشكل‌ها و استقرار نظامهاي بهره‌برداري مناسب در بخش كشاورزي را ازديگر برنامه‌هاي راهبردي ذكر كرد.

وي گفت: معاونت ترويج و نظام بهره‌برداري به دنبال شرايط مناسبي براي توسعه منابع انساني توليدكننده در بخش است.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

1386/05/07
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal