500 هزار روستایی، کشاورز و عشایر در سال 93 زیر پوشش بیمه اجتماعی قرار می گیرند

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر از امادگی این صندوق برای پوشش بیمه ای بیش از 500 هزار روستایی ، کشاورز و عشایر در سال 93 خبر داد.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر سید حمید کلانتری در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به جمعیت 6 میلیون و 600 هزار نفری کشاورزان روستاییان و عشایر در کشور ( با احتساب خانواده ها این رقم به 25 میلیون نفر می رسد ) گفت : از زمان ایجاد این صندوق فقط یک میلیون و 100 هزار نفر زیرپوشش قرار گرفتند.

وی با تاکید بر اهمیت توسعه فرهنگ بیمه و فراگیر شدن ان در جامعه افزود : افرادی که زیر پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر قرار می گیرند پس از پرداخت حق بیمه به مدت 15 سال از مستمری ماهانه در زمان بازنشستگی برخوردار می شوند .

کلانتری عضویت همه روستاییان کشاورزان و عشایر را در این صندوق بدون درنظر گرفتن محدودیت سنی آزاد دانست و گفت : درصورتی که بیمه شدگان از کارافتاده شوند این صندوق موظف به پرداخت از کارافتادگی خواهد بود .

وی افزود : هم اکنون 18 هزار نفر از روستاییان و عشایر و کشاورزانی که سرپرست خود را از دست داده اند و یا از کار افتاده شده اند مستمری بگیر هستند.

وی با بیان اینکه دو سوم سهم بیمه را دولت می پردازد افزود : بر اساس قانون سهم بیمه شدگان برای پرداخت حق بیمه فقط پنج درصد از هشت گروه درامدی از 200 تا 500 هزار تومان است .

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه استقبال کمی از این بیمه شده است گفت : در سه سال گذشته کمتر از 90 هزار نفر در هر سال بیمه شدند و بقیه نیز بیمه هایشان تمدید شده است .

وی شرط سنی را برای استفاده از مستمری در زمان بازنشستگی را 65 سال دانست .

کلانتری با اشاره به اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها ابراز امیدواری کرد: درصورت امکان دولت بخشی از درامدهای مربوط به انصراف مردم از یارانه ها را برای مدت سه سال به این صندوق اختصاص دهد تا کشاورزان روستاییان و عشایر بتوانند بدون پرداخت حق بیمه به عضویت درایند .

1393/02/03
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal