لايحه جامع منابع طبيعي و آبخيزداري كشور در انتظار تصويب مجلس هشتم

معاون وزير جهاد كشاورزي از نهايي شدن لايحه منابع طبيعي و آبخيزداري در مجلس هشتم خبر داد و گفت: اين لايحه هم اكنون در دولت به تصويب رسيده و با نهايي شدن آن مفاهيم و اصطلاحات گذشته به روزمي شود.

فرود شريفي در گفتگو با خبرنگار مهر دررابطه با تصويب لايحه جامع منابع طبيعي و آبخيزداري كشوردردولت، گفت: با تصويب اين لايحه در مجلس هشتم مفاهيم و اصطلاحاتي كه در گذشته در خصوص كاربري و واگذاري اراضي، جرائم و مجازاتها، ساختار اداري و مقررات آن وجود داشته به روز مي شوند.

رئيس سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري كشور با اشاره به رفع نقاط ضعف قوانين منابع طبيعي و آبخيزداري درسالجاري، عنوان كرد: با تصويب اين لايحه در مجلس جرائم مربوط به قطع درختان، شخم در اراضي منابع طبيعي و تخريب، ورود دام غير مجاز در مرتع، قاچاق چوب و محصولات جنگلي افزايش مي يابد.

وي اجراي اين مصوبه را جهت جلوگيري از تخريب منابع طبيعي ضروري خواند و گفت: قانون پيشنهادي منابع طبيعي و آبخيزداري داراي 6 فصل است كه مفاهيم و اصطلاحات گذشته را به روزمي كند؛ لذا تصويب آن ضمن مديريت منابع و آبخيزداري شرايط احياي منابع طبيعي را آسانتر مي نمايد.

به گزارش مهر، از حدود 2.5 سال گذشته قانون جامع منابع طبيعي و آبخيزداري در مجلس مطرح شد و از حدود 1.5 سال پيش به تصويب كميسيون كشاورزي رسيد و با توجه به جامع بودن اين قانون، تهيه لايحه براي اين قانون و تصويب آن ازسوي دولت، مورد تاكيد قرار گرفت.

مفاد اين لايحه در كارگروهي مركب از وزراتخانه هاي صنايع ومعادن، نيرو، مسكن و شهرسازي ، سازمان حفاظت از محيط زيست ، معاونت حقوقي و امور مجلس ريئس جمهور و معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي ريئس جمهور تنظيم شده است.اداره كلروابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir

pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

1387/03/11
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal