مديركل دفتر برنج و حبوبات وزارت جهاد كشاورزي: يكي از برنامه‌هاي اين وزارت‌خانه در مورد امنيت غذايي، رسيدن به خودكفايي است

سرويس: كشاورزي و دامپروري

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - رشت

سرويس: كشاورزي و دامپروري

يكي از برنامه‌هاي وزارت جهاد كشاورزي در مورد امنيت غذايي، رسيدن به خودكفايي است.

به گزارش خبرنگار كشاورزي ايسنا، مهندس ناصحي ـ مديركل دفتر برنج و حبوبات وزارت جهاد كشاورزي ـ در سفر به گيلان در حاشيه بازديد از طرح‌هاي كشاورزي افزود: اين طرح از سال گذشته نوشته شده و در حال حاضر در سازمان مديريت مطرح است كه با تصويب اين طرح، پروژه‌هاي پيش‌بيني شده در برنامه خودكفايي در اشل‌هاي مورد نظر اجرا خواهد شد.

او گفت: از سال گذشته حركت‌هاي بسيار خوبي در راستاي رسيدن به خودكفايي صورت گرفته كه به عنوان نمونه مي‌توان به استفاده از ناظران در مزارع برنج براي اولين‌بار اشاره كرد.

ناصحي افزود: يكي ديگر از كارهاي انجام شده، ساماندهي توليد بذر بوده كه خوشبختانه نسبت به سال گذشته چيزي حدود 300 درصد رشد خريد و بذور گواهي شده استاندارد داشته‌ايم.

وي در پايان با بيان اين كه استان گيلان 30 درصد برنج كشور را توليد مي‌كند، افزود: توليد شلتوك در مقايسه با سال گذشته چيزي حدود 10 درصد افزايش داشته يعني توليد شلتوك در سال گذشته 2 ميليون و 736 هزار تن بوده و پيش‌بيني مي‌كنيم در سال جاري سه ميليون و 140 هزار تن شلتوك توليد شود.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
1385/11/15
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal