ارایه خدمات درمانی و بهداشتی توسط 5700 مرکز غیردولتی دامپزشکی

رییس سازمان دامپزشکی گفت: توسعه مراکز دامپزشکی بخش خصوصی باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، مهدی خلج در سومین روز از هفته دولت در آیین بهره برداری از بیمارستان دامپزشکی استان ایلام اظهارکرد: حمایت از تولید کنندگان دام و طیور و فرآورده های دامی و نیز واحدها و مراکز ارایه خدمات به دامداران از سیاست های دولت و برنامه های سازمان دامپزشکی کشور است.
وی اظهار داشت: پنج هزار و 700 مرکز غیر دولتی در زمینه ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به دامداران و تولیدکنندگان دام و طیور در کشور فعال هستند و 23 هزار نفر نیز در این مراکز به فعالیت مشغول هستند.
خلج ادامه داد: تا کنون 2 هزار و 80 پروانه تولید داروهای دامی صادر شده است و یک هزار و 500 قلم دارو نیز به کشور وارد می شود و 130 کارخانه و 30 مرکز کشوری و 300 مرکز استانی در زمینه توزیع و پخش دارو در سراسر کشور فعال است.
وی تاکید کرد: سیاست اصلی کشور تسهیل در ارایه خدمات مطلوب به مردم و متقاضیان است و توسعه مراکز درمانی بخش خصوصی باید بیش از گذشته مورد توجه قرار بگیرد .
استاندار ایلام نیز در این آیین با ذکر اینکه نخستین و مجهزترین بیمارستان دامپزشکی غرب کشور به همت بخش خصوصی در کمتر از 2 سال ساخته و به مرحله بهره برداری رسید اظهار داشت: برای استان ایلام که محور اقتصاد و معیشت اصلی آن بر پایه دامداری و دامپروری است احداث این مرکز ضروری و اجتناب ناپذیر بود.
محمدرضا مروارید گفت: با توجه به وجود مرز مهران و نگاه صادراتی به دام های مازاد استان و نیاز به وجود واحدهای قرنطینه احشام قبل از صادرات برای تایید سلامت این دام ها می توان از خدمات این بیمارستان استفاده کرد.
وی افزود: این مرکز همچنین می تواند به محلی برای آموزش علمی و عملی به دانشجویان رشته های مختلف دامپزشکی و ارتقای سطح علم و مهارت فعالان این حوزه باشد و امید است با کمک دستگاه های اجرایی مرتبط این بیمارستان توسعه بیشتری یابد.
بیمارستان دامپزشکی ایلام با آورده 10 میلیارد ریالی بخش خصوصی و تخصیص 10 میلیارد ریال از سوی سازمان جهاد کشاورزی و از محل صندوق طرح توسعه کشاورزی امروز افتتاح شد.
این بیمارستان که عملیات اجرایی آن اواخر سال 92 شروع شد مجهز به بخش های مختلفی چون اتاق عمل، آزمایشگاه، اندوسکوپی، حیات وحش و... است .
استان ایلام با حدود 2 میلیون واحد دامی یکی از مراکز دامپروری کشور محسوب می شود.


1394/06/05
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal