مراسم تجلیل از 64 کشاورز نمونه هفتم دی ماه برگزار می شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات ترویج و آموزش کشاورزی گفت : هفتم دی از 64 کشاورز نمونه کشور تقدیر می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از واحد مرکزی خبر، اسکندر زند با اشاره به اینکه روزهای هفتم و هشتم دی ماه از کشاورزان نمونه کشور تقدیر می شود، افزود : میزان عملکرد تولید کشاورزان نمونه در گندم آبی 331 درصد ، در گندم دیم 620 درصد ، در برنج 277 درصد ، در مرکبات 653 درصد و در زیتون 1230 درصد بالاتر از میانگین کشور بوده است.

وی گفت‌ : بهره وری کشاورز از منابع پایه تولید ، ایجاد ارزش افزوده ، جلوگیری از ضایعات محصول و انتقال تجارب به دیگر کشاورزان از مهم ترین شاخص ها در انتخاب کشاورزان نمونه بوده است.رئیس سازمان تحقیقات ، ترویج و آموزش کشاورزی درباره سطح سواد کشاورزان نمونه افزود : 75 درصد آنها دارای مدرک دیپلم و بالاتر و 40 درصد نیز فوق دیپلم و بالاتر هستند و در مقایسه با سال های گذشته سطح سواد بالاتری دارند.

زند گفت : 64 درصد کشاورزان زیر 50 سال سن دارند و 30 درصد ‌آنها نیز کمتر از 40 سال هستند که نشان دهنده کاهش میانگین سنی فعالان عرصه کشاورزی است.

وی افزود : با توجه به تقاضای کشاورزان پیشنهاد ثبت روز ملی به نام کشاورز به دولت و شورای فرهنگی ارائه شده است و اگر دولتمردان یاری کنند این روز به نام کشاورز ثبت خواهد شد.

1393/10/01
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal