وزارت جهاد کشاورزی از برنامه های افزایش بهره ‌وری و اصلاح نژاد دام و طیور حمایت می کند

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت : از برنامه های افزایش بهره ‌وری در تولید محصولات دام و طیور و برنامه های اصلاح نژاد حمایت می کنیم.

به گزارش واحد مرکزی خبر، حسن رکنی در دومین روز برگزاری همایش ملی منطقه ‌ای راهکارهای اقتصاد مقاومتی در کاشمر گفت : ظرفیت در صنعت طیور کشور تقریبا اشباع شده است و در بخش دام هم 70 میلیون رأس دام سبک داریم که برای تامین منابع و خوراک مورد نیاز آنها محدودیت وجود دارد.

وی افزود : با این شرایط به دنبال توسعه کمی و افزایش جمعیت دام و طیور نیستیم بلکه تلاش می ‌کنیم زمینه ارتقای بهره‌ وری را برای فعالانی که در این حوزه ضعیف عمل می ‌کنند فراهم کنیم.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی پیوستن واحدهای با بهره وری کم به واحدهای فعال از طریق زنجیره را یکی از راهکارهای افزایش بهره وری دانست و گفت : در کشوری مانند نیوزلند در دو دهه اخیر جمعیت دام به یک سوم کاهش یافته اما میزان صادرات دام تا سه برابر افزایش است.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی افزود : با اتصال واحدهای ضعیف به واحدهای فعال و دارای بهره ‌وری بالا هم زمینه رضایت آنها فراهم خواهد شد و هم مصرف ‌کنندگان از این کاهش هزینه ‌ها راضی می ‌شوند.

1393/09/01
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal