دكتر ارژنگ جوادي نايب رئيس انجمن مهندسي كشاورزي آسيا شد

سرپرست مؤسسه تحقيقات فني و مهندسي كشاورزي به عنوان نايب رييس و عضو هيات رئيسه انجمن مهندسي كشاورزي آسيا (AAAE) برگزيده شد.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي در نشست اخير انجمن مهندسي كشاورزي آسيا، دكتر ارژنگ جوادي به مدت دو سال به عنوان نايب رئيس و عضو هيات رئيسه اين انجمن انتخاب شد.

در دوره‌هاي گذشته، كشورهاي شرق آسيا از جمله ژاپن، چين، تايلند و كره اين موقعيت را در انحصار خود داشتند.

به گفته دكتر جوادي، اين انجمن به طور عمده در زمينه آب و خاك، مكانيزاسيون، صنايع غذايي و فن‌آوري‌هاي پس از توليد محصولات كشاورزي فعاليت مي‌كند.

وي حضور فعال در اين انجمن را فرصتي براي استفاده از ظرفيت‌هاي اين انجمن در راستاي برگزاري دوره‌ها و كارگاه‌هاي آموزشي در ايران، استفاده از توانمندي‌هاي علمي استادان و محققان ايراني در دوره‌هاي آموزشي در ساير كشورهاي عضو و معرفي دانشجويان براي استفاده از بورسيه دانشگاه‌هاي مختلف دنيا دانست .

دكتر جوادي با اشاره به اين كه انجمن مهندسي كشاورزي آسيا، نقش مشاوره‌اي و داوري در بسياري از پروژه‌هاي بين‌المللي دارد، اظهار  داشت: اين انجمن مي‌تواند ورود محققان ما را به پروژه‌هاي بين‌المللي تسهيل كند.

وي در عين حال افزود: ما از طريق اين انجمن مي‌توانيم به منابع علمي و ژورنال‌هاي بين‌المللي كه بسيار گران قيمت هستند به طور رايگان دست يابيم.

گفتني است انجمن مهندسي كشاورزي آسيا در سال 1990 تاسيس شده است و در حال حاضر مقر آن در كشور تايلند مي‌باشد و به طور عمده شخصيت‌هاي حقيقي و حقوقي كشورهاي شرق و مركز آسيا، اعضاي آن را تشكيل مي‌دهند.

موسسه تحقيقات فني ومهندسي كشاورزي وزارت جهادكشاورزي نيز نزديك به هفت سال است كه به عضويت اين انجمن درآمده است.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

1386/10/19
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal