1500میلیارد ریال دیگر از مطالبات گندمکاران پرداخت شد
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت:ظرف 3 روز گذشته 150 میلیارد تومان دیگر از مطالبات خرید تضمینی گندم به حساب کشاورزان واریز شدکه با پرداخت این مبلغ، هم اکنون بدهی دولت به کشاورزان به 886 میلیارد تومان رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، دکترعلی قنبری افزود: با تأمین اعتبار از سوی دولت و تلاش شرکت بازرگانی دولتی ایران و تعامل بانک‌های عامل، تا پایان فصل تمامی طلب گندمکاران پرداخت می‌شود.
وی اظهار داشت: تاکنون 7 میلیون و 975هزار تن گندم به ارزش 92 هزار و 864 میلیارد ریال از کشاورزان در 31 استان کشور خریداری شده و 84 هزار میلیارد ریال هم به حساب گندمکاران واریز شده است.
قنبری با اشاره به پیگیری مستمر این شرکت و تلاش دولت برای تأمین اعتبار لازم از هر محل ممکن، افزود: پرداخت بهای گندم ها در چند روز اخیر با سرعت بیشتری انجام شده و150 میلیارد تومان دیگر از مطالبات، ظرف 3 روزگذشته به حساب گندمکاران کشور واریز شد.
وی عنوان کرد: درحال حاضر 886 میلیارد تومان از مطالبات باقی مانده و براساس توافق انجام شده با بانک ها، تا هفته آینده 500میلیارد تومان دیگر پرداخت خواهد شد. بنابراین مانده بدهی به کشاورزان به کمتر 400میلیارد تومان خواهد رسید که حتما تا پایان فصل خرید تسویه خواهد شد.  
دکتر قنبری با اشاره به اینکه منابع مالی خرید تضمینی گندم در سالجاری تامین شده، تاخیر پرداخت ها در برخی از استانها را به دلیل حجم انبوه خریدها اعلام کرد و گفت: خرید گندم امسال نسبت به سال گذشته 17 درصد رشد داشته و تا این موقع از فصل خرید یک میلیون و 300 هزار تن گندم بیشتر خریداری کرده ایم.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران تصریح کرد: این حجم بالای خرید گندم با توجه به افزایش قیمت نسبت به سال گذشته، نیازمند عملیات گسترده بانکی و تخصیص به موقع اعتبارات کلان است که البته با وجود مشکلات مالی دولت، با رایزنی های گسترده و تلاش و پیگیری های انجام شده، مشکل تامین اعتبار برطرف شده و روزانه بخشی از وجوه گندم‌های خریداری شده به حساب کشاورزان در سراسر کشور واریز می‌شود.
دکتر قنبری در خصوص میزان خرید انجام شده گفت: در فصل سالجاری خرید تضمینی گندم از کشاورزان 1082 مرکز در سراسر کشور مستقر شده‌اند وتا کنون 7 میلیون و975هزار تن گندم تولید داخل را در قالب بیش از یک میلیون و 300هزار محموله تحویل و در مراکز استاندارد نگهداری گندم ذخیره‌سازی کرده اند.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران تاکید کردکه خرید گندم در نیمی از استان های کشور پایان گرفته، ولی همچنان در مناطق سردسیر و شمال غربی کشور ادامه دارد و احتمالا تا اوایل مهرماه نیز خرید انجام خواهد شد.
1394/06/22
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal