آيت الله مكارم شيرازي : فعاليت هاي فرهنگي براي حفظ منابع طبيعي حياتي است

 

قم - حضرت آيت الله ناصر مكارم شيرازي از مراجع تقليد گفت: در شر ايط كنوني گسترش فعاليتهاي فرهنگي براي حفظ منابع طبيعي در كشور ضرورتي اجتناب ناپذير و حياتي است .      

به گزارش ايرنا ، وي در ديدار معاون وزير جهاد و رييس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخيزداري كشور افزود: همه بايد كار فرهنگي را جدي بگيرند زيرا نسل كنوني و نسل آينده در خطر مي باشند.

وي ادامه داد: آموزش مردم بويژه دانش آموزان در خصوص حفظ منابع طبيعي و حفاظت ازمحيط زيست را بايد با همت مسوولان امر به پيش ببريم تا كشور در آينده با مشكلات روبرو نشود.

آيت الله مكارم شيرازي نقش رسانه هاي گروهي از جمله صدا وسيما را دراين رابطه خطير دانست و گفت: مردم بايد با ارايه آموزش هاي متناوب اين آگاهي را بدست آورند كه شهر و كشور ، خانه ما و حفظ آن ضروري است.

وي افزود: طبق تعليمات اسلامي اسراف كار درستي نيست و حيف و ميل منابع طبيعي شرعا جايز نمي باشد.

وي گفت: بايد اسراف و تبذير را از خودمان دور كنيم، اگر سرمان به حساب نباشد كفاره اين بي حسابي را خواهيم داد.

آيت الله مكارم شيرازي درادامه با اشاره به خشكسالي پيش رو و كمبود آب در پشت سدها گفت: مردم بايد حفظ منابع آبي را جدي بگيرند و نگذارند اين منبع حياتي به هدر برود.

وي افزود: حتي در وضو گرفتن نيز بايد اين موضوع رعايت شود وآب به حد كفايت استفاده گردد زيرا اگر به اين امر بي توجهي كنيم ، حجم عظيم آب به هدر مي رود.

وي گفت: ما بايد با استفاده از تمام امكانات از جمله سخنراني ها، ميزگردها و نصب پلاكارد ، بيش از پيش اين موضوع مهم و حياتي را براي مردم تبيين كنيم.

وي افزود: آمار ها نيز دراين رابطه زبان گويايي دارند كه مسوولان امر بايد از آن غافل نشده و بخوبي از آنها براي ارايه وضعيت موجود كشور به مردم استفاده كنند.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

1387/12/14
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal