بهای برگ سبز چای به موقع پرداخت می شود

 قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس گفت: دولت با پرداخت به موقع بهای برگ سبز چای نمی گذارد خستگی به تن چایکاران بماند.

به گزارش ایرنا،خلیل آقایی به همراه رییس سازمان چای کشور، نماینده مردم شهرستانهای رودسر و املش در مجلس و هیات همراه در جریان بازدید از کارخانه های چای املش افزود: با سیاستی که مجلس در پیش گرفته است، دولت طرف حساب کشاورز چایکار خواهد بود و درصدی از بهای برگ سبز را موکول به پرداخت سهم کارخانه دار نخواهد کرد.

وی ادامه داد: دولت مصمم است در حداقل زمان ممکن بهای برگ سبز چایکاران را در سال جاری بپردازد و انتظار داریم روزی برسد تا عرق جبین چایکار خشک نشده، بهای برگ سبز چایش پرداخت شود.

خلیلی یادآور شد: با انگیزه مناسبی که در کشاورزان چایکار ایجاد شده و حمایتی که دولت از کشت این محصول کرده است، کشاورزان با روحیه امید و نشاط مشغول جمع آوری و برداشت محصول خود هستند.

وی با اشاره به اینکه محصول تولیدی باید با کیفیت باشد، تصریح کرد: کشاورزان باید برای اصلاح باغ های خود از جمله هرس کمربر، کف بر، خدمات زیربنایی و استفاده از کود مناسب در سطح مزارع چای خود همت گمارند.

آقایی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی بدنبال تصویب قانون انتزاع توسط مجلس در سال93 موفق به ایجاد معاونت بازرگانی چای شده است، افزود: دولت در بحث کاشت، داشت و برداشت این محصول در معاونت بازرگانی جهاد کشاورزی وظیفه دارد محصولی با کیفیت تولید کند، کاری که در این سه دهه انقلاب سابقه نداشته است.

وی با اشاره به وجود 150کارخانه چایساز در استانهای گیلان و مازندران اضافه کرد: بر این اساس اکنون فضایی برای صدور چای به بازارهای جهانی بویژه در بازارهای داخلی خواهیم داشت.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه چای ایرانی به مراتب بهتر از چای خارجی است، تاکید کرد: ما می توانیم با فرهنگ سازی درست برای تولید سالانه 20 هزار تن چای خشک داخلی، برنامه مناسبی تری داشته باشیم.

1393/02/13
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal