کشت و صنعت و دامپروری مغان به دانشگاه کشاورزی تبدیل شود

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس بر ضرورت تبدیل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به دانشگاه کشاورزی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، خلیل آقایی در بازدید از مجموعه کشت و صنعت مغان، افزود: عده ای دیدگاه شان بر این است که این بنگاه عظیم اقتصادی و صنعتی باید به دانشگاه کشاورزی تبدیل شود که ما نیز با این نظر موافق هستیم اما باید تصمیم گیری نهایی را سازمان خصوصی سازی بگیرد تا در صورت نیاز جلوی واگذاری آن به بخش خصوصی گرفته شود.

وی در مورد واگذاری کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی افزود: مسوولیت این کار با سازمان خصوصی سازی است و وزارت جهاد کشاورزی هیچ مکاتبه ای در مورد عدم واگذاری این شرکت به سازمان خصوصی سازی نداشته است.

آقایی کشت و صنعت مغان را یکی از مجموعه های عظیم تولیدی با صنایع مرتبط و فناوری در بخش کشاورزی اعلام کرد و گفت: این شرکت سهم ویژه ای در رونق اقتصاد و تامین نیاز کشور به انواع محصولات کشاورزی، دامی و باغی دارد.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس به سفر دو روزه خود به اردبیل و بازدید از مجموعه های مختلف و مراکز تحقیقاتی اشاره کرد و افزود: استان اردبیل از توان و استعداد بی نظیری در بخش های مختلف کشاورزی و تولید محصولات متنوع برخوردار است که با همراهی مدیران پرتلاش این مجموعه و در راس آن رئیس سازمان جهاد کشاورزی امکان ایجاد تحول و توانمندسازی بیشتر در این حوزه وجود دارد، چراکه این استان جلوتر از سایر استان ها به عنوان قطب تولید محصولات کشاورزی در کشور مطرح است.

در این سفر، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس از بخش های مختلف عرصه های تولید و همچنین مجموعه های فعال در حوزه کشاورزی نظیر کشت و صنعت مغان و مراکز تحقیقاتی و اصلاح ارقام محصولات کشاورزی بازدید کرد.

1393/09/23
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal