کاهش قیمت نهاده های ذرت و کنجاله سویا در بازار
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: با ورود اتحادیه ها و تشکل های مرغداری در واردات نهاده های تولید، قیمت ذرت 11،5 درصد و قیمت کنجاله سویا 17 درصد کاهش یافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حسن رکنی با اشاره به اینکه تاکنون واردات نهاده های تولید در بخش طیور در اختیار عده معدودی بود افزود: برای کاهش قیمت نهاده ها و شکسته شدن انحصار در واردات و تأمین نهاده ها وزارت جهاد کشاورزی در فراخوانی از تشکل ها و اتحادیه ها برای واردات این اقلام فراخوان داد که در پی آن تشکل ها و اتحادیه ها به این کار اقدام کردند.
وی گفت: هم اکنون پس از گذشت دو سال از اجرای طرح، مرغداران با هیچ کمبودی برای تهیه ذرت و کنجاله سویا مواجه نیستند و این نهاده ها را به راحتی و با قیمت مناسب تهیه می کنند.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی افزود: در گذشته مرغدار برای تهیه نهاده مورد نیاز خود باید از چند ماه جلوتر پول را پرداخت می کرد و در نوبت دریافت نهاده می ماند اما با ورود تشکل ها و اتحادیه ها در زمینه واردات و تأمین نهاده ها این داستان برعکس شده است.
رکنی گفت: هم اکنون شاهد منطقی شدن قیمت نهاده های ذرت و کنجاله سویا در بازار هستیم و مرغداران هیچ کمبودی برای تأمین نهاده های مورد نیاز خود ندارند.
1394/07/12
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal