قزوين رتبه نخست توليد شير روزانه به ازاي هر راس دام را دارد

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين گفت: اين استان رتبه اول در ميانگين توليد شير روزانه به ازاي هر راس دام را دارا مي باشد.   
به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين ، مهندس"ناطق معين الدين"افزود: سالانه بيش از 360هزار تن شير در اين استان توليد مي شود كه اين استان رتبه نهم كشور را نيز در زمينه توليد شير دارا است.
وي اظهار داشت: در حال حاضر دراستان قزوين داراي 217واحد گاوداري شيري صنعتي با ظرفيت 20هزار و 647راس و 98 واحد گاوداري شيري سنتي با ظرفيت دو هزار و 488راس است.
معين الدين در ادامه به طرح ركورد گيري و ثبت مشخصات گاو شيري اصيل در اين استان اشاره كرد و افزود: اين طرح در پايان سال 1380با 13گله و دو هزار و 500راس دام مولد از سوي سازمان جهاد كشاورزي به اتحاديه شركت هاي تعاوني كشاورزي دامداران استان واگذار و هم اكنون نيز در حال اجرا مي باشد.
وي اضافه كرد: ثبت اصلاحات گله، تهيه عكس و صدور شناسنامه دامها، ركورد گيري و آناليز ماهيانه شير دامها در محل آزمايشگاه شير سازمان جهاد كشاورزي ، اعلام گزارش ركوردگيري به دامداران و ارسال اطلاعات به مركز اصلاح نژاد از جمله فعاليت هايي است كه در راستاي اجراي اين طرح انجام مي شود.
معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين در پايان به پروژه آميخته گري گاو بومي اشاره كرد و افزود: اين طرح از سال 1383به اتحاديه شركت هاي تعاوني كشاورزي دامداران استان واگذار شده و هم اكنون در سطح بيش از 14روستا در حال اجرا است.
معين الدين ثبت اطلاعات دامها، آناليز نمونه هاي شير و ارسال اطلاعات به مركز اصلاح نژاد را از جمله فعاليت هاي انجام شده در راستاي اجراي اين طرح عنوان كرد.
1389/02/07
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal