رونق بخش کشاورزی از سیاست های محوری دولت تدبیر و امید است

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: رونق بخش کشاورزی از سیاست های محوری دولت تدبیر و امید است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، "" محمدعلی جوادی"" روز پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین افزود: باید اقتصاد کشور را از وابستگی به درآمدهای نفتی خارج کرده و در این میان یکی از مهمترین بخش های جایگزین در کشور، تقویت بخش کشاورزی است.

وی اظهارکرد: بخش کشاورزی شاه بیت اقتصاد مقاومتی است که از طرف دولت برای این بخش فعالیت های خوبی برنامه ریزی شده که با اجرای صحیح این برنامه ها می توانیم در بخش کشاورزی به نسبت گذشته فعال تر عمل کنیم .

جوادی اضافه کرد: یکی از راهکارهای رونق بخش کشاورزی استفاده از اطلاعات و دانش روز است و دشت قزوین به عنوان یکی از سه دشت مهم بخش کشاورزی ایران می تواند با افزایش بهره وری، بکارگیری سیستم های آبیاری نوین، کشاورزی مکانیزه و همکاری متخصصان و کارشناسان کشورهای پیشرفته، الگوی خوبی برای تولیدات این بخش باشد.

وی به ظرفیت بخش کشاورزی استان قزوین اشاره و خاطرنشان کرد: اخلاق مداری، همدلی و همکاری و قانون مداری باید سرلوحه منابع انسانی در بخش کشاورزی قرار گیرد تا بتوانیم در کنار کار و تلاش به یک توسعه پایدار دست پیدا کنیم .

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: برای تامین مایحتاج کشاورزی و تحقق امنیت غذایی باید وابستگی به واردات را کاهش دهیم که این موضوع مستلزم حمایت از صنعت کشاورزی بوده و می توان با خودکفایی در بخش کشاورزی بسیاری از وابستگی ها را کاهش داد.

جوادی به اجرای طرح های خوب و سازنده بخش کشاورزی استان قزوین اشاره کرد و افزود: قزوین ازجمله استانهای کشور است که توانسته در زمینه تبدیل کشاورزی سنتی به صنعتی پیشرو باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نعمت انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: در هر دوره ای تفکری جوشیده از بطن انقلاب و مردم، باعث رشد و پویایی در کشور می شود و در حماسه سیاسی سال 92 نیز مردم با مشارکت حداکثری در انتخابات، به ایده دولت تدبیر، امید و اعتدال رای دادند تا کشور بلحاظ داخلی و خارجی در مرحله ممتازی قرار گیرد.

جوادی اضافه کرد: امروز بحران های منطقه ای و بین المللی را پشت سرمی گذاریم و با وجود بحران های منطقه ای، به برکت نظام و تدبیر دولت، آرامش خوبی را در کشور شاهد هستیم.

وی اضافه کرد : با تدبیر دولت یازدهم بودجه کشور به موقع به مجلس تحویل و فعالیت های عمرانی و اقتصادی آغاز و تورم افسار گسیخته سال گذشته نیز به خوبی مهار شده است.

جوادی تصریح کرد: دولت افتخار دارد که در مذاکره با قدرتهای جهانی، با قدرت، شرافت و با عزت بتواند بخشی از تحریم های ظالمانه را بشکند و رشد مثبت اقتصادی را در کشور رقم بزند.رییس نظام دامپزشکی کشور و رییس سابق جهاد کشاورزی استان قزوین نیز در این آیین گفت: استان قزوین با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های کشاورزی می تواند اقتصاد را در این بخش متحول کرده و خواسته مقام معظم رهبری را محقق سازد.

دکتر ""محمدرضا صفری "" افزود: کشاورزی محور امنیت غذایی است و باید آن را به عنوان یک مهم مد نظر قرار دهیم.

وی اظهارکرد: اگر تولید را انبوه، باکیفیت و رقابتی کنیم و نگاه به نفت تنها به عنوان یک پشتیبان برای رونق اقتصادی باشد، آن زمان می توانیم اقتصاد مقاومتی را محقق سازیم.

صفری بر مدیریت مبتنی بر اخلاق مداری در بخش کشاورزی تاکید و اظهارکرد: در بخش کشاورزی، مشکلات و تنگناههای زیادی وجود دارد، ولی با روحیه جهادی و فرهنگی می توان این مشکلات را مرتفع و حرکت رو به جلو را شتاب بخشیم.

وی خاطرنشان کرد: گرفتن سه ردیف بودجه مهم برای بخش کشاورزی استان قزوین شامل تخصیص ردیف اعتباری دشت قزوین، توسعه داربستی کردن باغات انگور و زهکشی دشت قزوین از جمله فعالیت های سازنده ای بود که در این بخش انجام شده است.

صفری در پایان افزود: بزرگترین سرمایه ما در کار باید اعتماد اجتماعی باشد که اگر در دستیابی به آن موفق شویم می توانیم اقتصاد کشور را در بخش کشاورزی تقویت کرده و به توسعه پایدار در این بخش دست پیدا کنیم .

در پایان این مراسم از خدمات دکتر ""محمدرضا صفری"" رییس سابق جهاد کشاورزی استان قزوین و ""کوروش کشاورز محمدیان"" سرپرست این سازمان قدردانی و ""نیازعلی ابراهمی پاک "" به عنوان رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین معرفی شد.


1393/09/23
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal