آغاز دوباره فعالیت تنها کارخانه فرآوری شیر و تولید لبنیات در هرمزگان
تنها کارخانه لبنی استان هرمزگان که به علت کمبود سرمایه در گردش در آستانه تعطیلی قرار گرفته بود با کمک یک میلیارد تومانی صندوق حمایت از توسعه کشاورزی دوباره فالیت خود را آغاز کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از شبکه خبر، با حمایت و راه اندازی دوباره این کارخانه در روستای دهنگ در شهرستان بستک هرمزگان و تولید روزانه 8 تن محصول،هم اکنون 40 جوان مشغول کار هستند.
تولیدات کارخانه فرآوری شیر و تولید لبنیات هرمزگان شامل 12 قلم از جمله شیر پاستوریزه و ماست کم چرب و پرچرب است که با احیای دوباره آن ، صادرات لبنیات به کشور عمان نیز در دستور کار قرار گرفته است.
بنا بر این گزارش ،نورمحمدی مدیر این کارخانه لبنی در مورد از سرگیری فعالیت کارخانه گفت: چند سالی است تولیدات کارخانه با اعلام قطع تولید شیر یارانه ای، کاهش یافته بود، اما با کمک صندوق حمایت از توسعه کشاورزی هرمزگان توانستیم تسهیلات ارزان قیمت برای تولید دریافت کنیم.
وی افزود: پس از عضویت در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی نزدیک به یک میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردیم و با این حمایت رونق به کارخانه بازگشت.
سلیمی مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی هرمزگان نیز با بیان این که واحد های تولیدی بخش کشاورزی استان که برای افزایش تولیدشان نیاز به سرمایه در گردش دارند مورد حمایت این صندوق قرار می گیرند، اظهار داشت: عضویت واحدهای تولیدی بخش کشاورزی در تعاونی های فراگیر و عام المنفعه و سرمایه گذاری آنها در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی از شروط حمایت ما است.
سلیمی افزود:واحدهای تولیدی بخش کشاورزی دو برابر سرمایه ای که در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی می گذارند، تسهیلات با کارمزد 4 درصد دریافت می کنند.
بنابر این گزارش، صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی هرمزگان طی امسال به 30 تعاونی تولید 65 میلیارد ریال سرمایه در گردش پرداخت کرده است.
1395/04/30
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal