سازمان امور اراضی کشور و استانداری گیلان تفاهم نامه همکاری امضا کردند
تفاهم نامه ی همکاری بین سازمان امور اراضی کشور و استانداری گیلان به امضای استاندار گیلان و رییس سازمان امور اراضی کشور رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزرات جهاد کشاورزی به نقل از استانداری گیلان، دکتر نجفی در مراسم امضاء این تفاهم نامه که در دفتر استاندار گیلان برگزار شد گفت : با اجرای این تفاهم نامه که به ایجاد سامانه ی کاداستر اراضی کشاورزی کمک می کند بخش زیادی از مشکلات وموانع مردم برای سند دار کردن زمینهای کشاورزی برطرف می شود.
وی افزود : کمک به جلوگیری از تغییرکاربری اراضی باغی و زراعی ، خرد شدن این زمینها ،تثبیت مالکیت اشخاص و رفع برخی اختلافات بین مالکان زمینها و حفظ حقوق دولت در انواع اراضی از مزایای اجرای این طرح است.
دکتر نجفی افزود : ساماندهی و تولید اطلاعات مکانی اعم از نقشه،تصویر ماهواره ای و عکس های هوایی و اطلاعات توصیفی و ایجاد سامانه ی کاداستر اراضی کشاورزی با هدف سنددار کردن زمین های مردم و پایش این اراضی از موضوعات این تفاهم نامه است.
استاندار گیلان گفت : بر اساس این تفاهم‌نامه، 70 درصد هزینه اجرای طرح کاداستر در گیلان توسط سازمان امور اراضی کشور و 30 درصد باقی‌مانده توسط استانداری تأمین شود که مدت‌زمان اعتبار این تفاهم‌نامه تا پایان برنامه ششم توسعه است.
وی گفت: کمیته ی راهبردی به ریاست معاون عمرانی استاندار به منظور تشکیل کارگروه فنی و اجرایی امضاء این تفاهم نامه، ایجاد هماهنگی بین دستگاههای اجرایی،تعیین اولویت های کاری، مطالعه و جمع آوری اطلاعات مورد نیاز تشکیل می شود.
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به افزایش نظارت ها برای جلوگیری از تغییر کاربری زمین های کشاورزی افزود: یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از تغییر کاربری زمین های کشاورزی حمایت از اجرای طرح های سرمایه گذاری در این زمین ها ست.
استاندار گیلان خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی گشتهای نظارتی در دو سال گذشته به شدت افزایش یافته است.
در این مراسم رییس سازمان امور اراضی کشور با قدردانی از حمایت های استاندار گیلان در بخش های اراضی کشاورزی گفت: عکسبرداری هوایی دیجیتال از اراضی کشاورزی در راستای اجرای کاداستر که طرح پایش، تعیین کاربری و سند دار کردن اراضی کشاورزی است ابتدا از استان گیلان آغاز شد.
دکتر قباد افشار با بیان اینکه عکسبرداری هوایی دیجیتال یکی از مهم ترین مراحل اجرای طرح کاداستر است خاطرنشان کرد: از آغاز اجرای این طرح از سال 93 تا کنون از 270 هزار هکتار از زمینهای کشاورزی گیلان عکسبرداری شده است .
وی گفت : امسال نیز برای اجرای طرح کاداستر در گیلان 60 میلیارد ریال اختصاص یافته است.
رییس سازمان امور اراضی کشور افزود : اختیارت لازم برای سند دار کردن زمینهای کشاورزی با اجرای طرح کاداستر در استان ها وجود دارد .
وی بابیان اینکه اجرای طرح های گردشگری مغایر با حفظ محیط زیست و منابع طبیعی نیست گفت حفظ محیط زیست با حضور و همکاری مردم شکل می گیرد و امیدواریم درخصوص ساماندهی فروش زمین ها و تغییر کاربری ها بتوانیم با جدیت لازم گام برداریم.1395/03/16
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal