افتتاح 49 پروژه بخش کشاورزی جنوب کرمان در دهه فجر
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: همزمان با دهه فجر امسال، 49 پروژه بخش کشاورزی در این منطقه افتتاح می‎شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، دکتر سید یعقوب موسوی، میزان سرمایه‎گذاری برای اجرای این پروژه‎ها را 342 میلیارد و 380 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: پروژه‎های قابل افتتاح در زیربخش‎های آب و خاک، بهبود تولیدات گیاهی و دامی و صنایع است که در هفت شهرستان جنوبی کرمان اجرا می‎شوند.
وی با اشاره به این که با بهره‎برداری از این طرح‎ها برای 440 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد می‌شود، تصریح کرد: همچنین تعداد 324 خانوار از اجرای طرح‎های افتتاح شده در دهه فجر بهره‎مند می‎شوند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان خاطرنشان کرد: در بخش آب و خاک 26 طرح سیستم آبیاری تحت فشار و دو طرح احداث خط انتقال آب با اعتبار 89 میلیارد و 100 میلیون ریال، اشتغالزایی 240 نفر و 108 خانوار بهره‎مند اجرا می‎شود.
وی افزود: همچنین در بخش تولیدات گیاهی یک مزرعه الگویی گندم با اعتبار 450 میلیون ریال به بهره‎برداری می‎رسد که برای دو نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی می‎کند.
موسوی عنوان کرد: در بخش دام و طیور نیز هفت طرح پرواربندی بره، سه طرح پرواربندی گوساله و دو واحد پرورش طیور و سایر ماکیان و یک مجتمع گاو شیری با سرمایه‎گذاری 126 میلیارد و 145 میلیون ریال افتتاح می‎شود.
وی ادامه داد: با اجرای طرح‎های زیربخش دام برای 146 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی صورت می‎گیرد و 172 خانوار از خدمات آن‎ها بهره‎مند می‎شوند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: در بخش صنایع نیز سه سردخانه نگهداری مواد غذایی، ذرت خشک‎کنی، تولید خوراک دام بر پایه علوفه، بسته‎بندی حنا، حبوبات و سبزیجات و فاز یک مجتمع بزرگ نیلی‎صنعت با هزینه 126 میلیارد و 685 میلیون ریال به بهره‎برداری می‎رسند.
به گفته وی، با افتتاح پروژه‎های زیربخش صنایع 52 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شده و 44 خانوار از خدمات آن‎ها بهره‎ می‎برند.1394/11/12
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal