رونق تولید و صادرات محصولات باغی نیازمند 1 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی
مدیرکل دفتر امور میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی خواستار تخصیص 500 تا هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت و جوایز صادراتی مانند بخش صنعت برای رونق تولید و صادرات محصولات باغی کشور شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس رمضان رویین تن در گفت وگو با خبرنگار ما افزود: تزریق این مبلغ علاوه بر افزایش رغبت تولید و صادرات، بخش عمده‌ای از مشکلات و موانع تولید محصولات باغی را برطرف می کند.
وی اظهار داشت: تخصیص به موقع جوایز صادراتی و تامین سرمایه در گردش، فوری‌ترین و موثرترین اقدام به منظور ساماندهی تولید، عرضه، فروش و صادرات محصولات باغی است و بخش خصوصی با رغبت بیشتری در حوزه باغبانی سرمایه گذاری می کند و بازار محصولات باغی نیز تنظیم و راه خود را پیدا می کند.
رویین تن بر افزایش قدرت رقابتی تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات باغی تاکید کرد و گفت: بعضی از کشورهای همسایه به صادرکنندگان خود 18درصد جایزه صادراتی می دهند در حالی که ما تسهیلات با کارمزد 21 درصدی در اختیار صادرکنندگان میوه قرارمی دهیم.
وی ادامه داد: صادرکنندگان ایرانی در واقع باید 39درصد توان رقابتی خود را در برابر رقبای خود در بازارهای جهانی افزایش دهند، ضمن آن که بعضی از کشورها برای صادرات محصولات باغی ما،تعرفه اعمال می کنند.
مدیرکل دفتر امور میوه‌های سردسیری و خشک معاونت امور باغبانی اذعان داشت: تامین نقدینگی و تخصیص جوایز صادراتی، ده‌ها برابر در افزایش کیفیت و کمیت تولید و صادرات، کارایی خواهد داشت.
وی در عین حال میزان صادرات محصولات باغی کشور را نزدیک به 1.1 میلیون تن به ارزش 2.8 میلیارد دلار عنوان کرد.
رویین‌تن گفت: پسته به تنهایی 1.6 میلیارددلار از صادرات را به خود اختصاص داده است.
1394/07/29
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal