مرغ تولیدی ایران به 10 کشور جهان صادر می شود

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی روند صادرات مرغ در سال جاری را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: مرغ تولیدی ایران امسال به 10 کشور جهان صادر می شود.

به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،""حسن رکنی"" در نشست روسای جهاد کشاورزی منطقه یک با حضور 17 استان کشور افزود: امسال شاهدیم برخی تجار برای اولین بار به جرگه صادرکنندگان مرغ وارد شده اند.

وی با تاکید بر اینکه صادرات مرغ و مواد پروتئینی شرایط خاص خود را دارد اظهار داشت: این در حالی است که سال قبل وارد کننده مرغ بوده ایم و امسال با رونق تولید و شرایط خوب به صادر کننده مرغ تبدیل شده ایم.

وی گفت: صادرات این مواد نیاز به رعایت پروتکل های بهداشتی و سامانه حمل و نقل ویژه ای دارد و باید صادرکنندگان ایرانی به این مسایل توجه کنند.

رکنی ظرفیت تولیدی بهداشتی و عمومی مرغ در ایران را بالا دانست و اظهار داشت: مرغ تولید ایران از نظر کیفیت بسیار خوب است و تولید کنندگان باید در این امر استاندارد سایز (اندازه) را رعایت کنند.

وی مرغ تولیدی ایران در کشورهای منطقه را قابل رقابت با سایر کشورها از نظر قیمت دانست و گفت: مرغ تولیدی در ایران به راحتی با تولیدات کشورهای دیگر رقابت می کند.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تولید کنندگان نیز در این عرصه تلاش خوبی دارند به طوری که در بازدیدی که به تازگی در استان گلستان داشته ام 85 درصد تولیدات این واحد قابل صدور به خارج بود.

در این نشست که روسای جهاد کشاورزی استانهای قم، زنجان، قزوین، کردستان، گلستان، مازندران، گلستان، مرکزی، همدان، اردبیل، تهران، خراسان های رضوی و شمالی، آذربایجان غربی و شرقی و البرز حضور داشتند مباحث مربوط به رعایت سهمیه جوجه ریزی، صادرات، روند تولید داخلی و ... مورد بحث و بررسی گرفت.


1393/09/26
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal