91 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی استان بوشهر زیر پوشش بیمه قرار گرفت

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: درسال جاری 90 میلیارد ریال خط اعتباری ویژه در وزارت جهاد کشاورزی برای مکانیزاسیون بخش کشاورزی این استان اختصاص یافت که تاکنون 80 درصد آن جذب شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، محمد تقی منوچهری درنشست بررسی مشکلات کشاورزان بخش آبپخش افزود: این درحالی است که خط اعتباری ویژه مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان بوشهر درسال گذشته حدود 50 میلیارد ریال بود که همه آنها جذب شد.

وی درباره بیمه محصولات کشاورزی در استان بوشهر اظهار کرد: امسال با اجرای طرح بیمه نخیلات و غلات 91 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دراین استان زیر پوشش قرار گرفت که از این میزان هفت هزار و 783 هکتار از اراضی زراعی و سه هزار و650 هکتار نخیلات مربوط به بخش آبپخش بود و بیش از 20میلیارد ریال غرامت دراین ارتباط به کشاورزان و باغداران این منطقه پرداخت شد.

منوچهری ادامه داد: طرح جدید بیمه محصولات کشاورزی در استان بوشهر آغاز شده و تا پایان اردیبهشت سال آینده ادامه دارد.

وی در باره پوشش بتنی کانال های آبیاری در بخش آبپخش بیان کرد: درسال جاری 20 میلیارد ریال از اعتبارات ملی در این بخش برای پوشش کانالهای آبیاری و زهکشی هزینه شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اجرای آبیاری تحت فشار در نخیلات بخش آبپخش گفت: اگر این طرح در این منطقه اجرا شود نیازی به تخصیص اعتبار برای پوشش بتنی کانال های درجه سه وچهار و زهکش نخواهیم داشت.

وی افزود: همچنین از آنجایی که آبیاری تحت فشار در اراضی زراعی و باغی در دستور کار است، اگر این امر محقق شود به تسطیح اراضی نیازی نیست.

منوچهری درباره جاده بین نخیلات و مزارع گفت: با توجه به مشکلی که در حوزه تامین آب کشاورزی داریم، ردیف اعتباری ملی برای این موضوع وجود ندارد مگر در بخش تعاونی های تولید که اگر این تعاونی ها در بخش های مختلف تشکیل شود ما هم می توانیم اعتبارات ملی را در این حوزه جذب کنیم.

1393/12/02
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal